У одному з міст на Тернопільщині – новий прокурор (фотофакт) У Тернополі – жахлива аварія (фотофакт) Фестиваль борщу відбувся на Тернопільщині (Відео) На Тернопільщині борються з “тіньовим” бізнесом На Тернопільщині поліція розшукує злодійку На Тернопільщина засуджено водія, що пропонував 500 доларів США поліцейським Тернополян закликають інформувати про насилля у сімях На Тернопільщині рятували жиловий будинок від вогню Тернополян продовжують штрафувати за куріння у громадських місцях Чи не вперше! На Тернопільщині засудили чоловіка, який пропонував хабар У Тернополі практично у центрі міста спіймали наркомана Керівник Креатор – Буду з робочим візитом в Іспанії на виробництві компанії «Fermator» У Тернополі знищують небезпечний борщівник Богослужіння під канонаду пострілів. Історія священика з Тернопільщини (Відео) Триває будівництво Центру веслування та водних видів спорту «Водна арена «Тернопіль»»

Тернопіль – перший обласний центр в Україні, який прийняв Статут міської територіальної громади

  • 4
    Поширили:

На засіданні 33-ої сесії Тернопільської міської ради депутатами затверджено Статут Тернопільської міської територіальної громади.

Рекомендації щодо внесення змін до Статуту були запропоновані  «Інститутом демократичності міст» і Асоціацією міст України та розроблялися членами спеціально створеної робочої групи у відповідності до прийнятого рішення Тернопільською міською радою «Про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади» та з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей у здійсненні місцевого самоврядування на території Тернопільської міської територіальної громади.

До складу робочої групи, що впродовж чотирьох місяців працювала над розробленням проекту Статуту Тернопільської міської територіальної громади, увійшли голови депутатських фракцій, старости населених пунктів, що приєдналися, керівники структурних підрозділів міської ради та експерти проекту USAID «Громадяни в дії» ГО «Український незалежний центр політичних досліджень» та Асоціації міст України.

В ході роботи були проаналізовані рішення ради, в яких прописані процедури участі громадян в управління своїм адміністративним центром відповідно до стандартів кращого врядування, оцінка якості місцевих процедур, які регулюють прозорість роботи міської ради і можливості залучення громадян до вироблення рішень та запровадження кращих практик місцевої демократії. 

Як повідомив під час засідання сесії начальник управління правового забезпечення Тернопільської міської ради Олександр Печіль, запропонований проект Статуту був опрацьований усіма членами робочої групи та пройшов узгодження на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності.

В ході розроблення статуту коригуванню підлягали положення, які є невід’ємною частиною Статуту: Про загальні збори жителів громади, Про громадські слухання, Про місцеві ініціативи та Про консультації з громадськістю. 

Очільник Тернополя Сергій Надал наголосив, що ті зміни, які були прописані у Статуті та затверджені сьогодні депутатами, є яскравим прикладом публічності та відкритості у роботі Тернопільської міської ради. 

В свою чергу, присутній на сесії у Тернополі адвокасі-менеджер з розвитку місцевої демократії проекту “Громадяни в дії” ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», юрист, один із авторів дослідження “Індекс демократичності міст – 2018” Максим Лукінюк відзначив, що ухвалення цього Статуту є важливим, адже Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який прийняв Статут об’єднаної міської територіальної громади.

«Після ухвалення нового статуту, Тернопіль зможе увійти у п’ятірку кращих обласних центрів України у дослідженні демократичності міст”, – додає експерт.


  • 4
    Поширили:

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.


Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!