За 10 днів до початку навчального року на Тернопільщині згоріла школа Хто цього року стане Почесним громадянином Тернополя? (оголошені списки) Успішне село- успішна країна: в цьому впевнені у ОТГ на Тернопільщині Цього року свято першого дзвоника у більшості тернопільських шкіл відбудеться в понеділок Тернополяни можуть долучитися до створення особливої каплиці Штрафи від 85 до 170 тисяч гривень: як бути тернополянам? За що на Тернопільщині засудили хулігана Місто на Тернопільщині – у списку 5-ти найкрасивіших в Україні Страшна пожежа трапилася на Тернопільщині (фотофакт) Як століття тому виглядало відоме озерце у Тернополі? 920 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв вилучили на Тернопільщині Тернопіль затвердив документ, який розробив спільно з ОБСЄ У Тернополі навчають найкраще в Україні! (рейтинги) На Тернопільщині покарають громадянина, що незаконно облаштував штучну водойму На Тернопільщині горів житловий будинок

Тернопіль співпрацює з європейськими та заокеанськими містами


Міжнародне співробітництво – запорука просування іміджу країни загалом, та міста, зокрема, на міжнародній арені. Тернополяни не одноразово висловлювали думку про те, що Європейський Союз – це їхній вибір та одними із перших піднялися на боротьбу за реалізацію європейських стандартів в Україні. Окрім того, наше міста активно налагоджує дружні партнерські відносини за кордоном України.

Сьогодні два міста, які між собою задекларували майбутнє співробітництво в різноманітних сферах життя, називають містами-побратимами, містами-партнерами та дружніми містами. Зазвичай співпраця міст реалізується через обмін делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, а також – літературою, кінофільмами, фотоматеріалами про життя міст. Не менш важливим є і обмін досвідом з питань ведення бізнесу та залучення інвестицій.

Не одно місто України може «похвалитися» Угодами та Меморандумами, укладеними з європейцями. Влада Тернополя у цьому напрямку також не «пасе задніх». Наразі Файне має чотирьох побратимів. Серед них – польські міста Хожув, з яким підписано «Угоду про партнерську співпрацю» і «Присягу Близнючого Партнерства» та Тарнув, з котрим у 2013 році урочисто укладено «Присягу про Побратимство». Ще в 2007 році задекларовано намір укласти дружні відносини з грузинським Батумі, а в 2011 – підписано «Угоду про партнерство та співробітництво». 1980-о рока розпочато партнерську співпрацю з Тирасполем, з яким 2011-о також підписано «Присягу про Побратимство».

Міст-партнерів у Тернополя дещо більше. В 2015 році Тернопільська міська рада уклала «Договір про співпрацю» з іспанським м. Мурсія, тим самим першою задекларувавши партнерські відносини на рівні двох краєн – України та Іспанії. 2012-о року, після низки договорів 1990-х років, підписано «Меморандум про побратимство» з м. Слівен (Болгарія), а  2013-о – «Протокол про наміри встановлення партнерських зв’язків між містами Тернопіль та Ялова». Також партнерські відносини Тернопіль налагодив з польськими містами Радом та Ельблонг, естонським Вільянді, болгарським Шумен.

В 2014 року керівниками Тернополя підписано «Декларацію територіальної співпраці в рамках стратегії територіальної співпраці міста Люблін 2014-2020», «Меморандум про наміри встановлення партнерських стосунків між містом Тернопіль (Україна) та Бжег (Польща)». Тоді ж укладено Угоду про побратимські зв’язки з Йонкерс (США) та «Протокол про співпрацю» з Торонто (Канада).

На сьогодні Тернопіль перебуває в стадії переговорів з канадською Реджайною, американським Камберлендом (штат Меріленд), чеським містом Злін, словацьким Тржичем та польським Плонськом.

Зазначимо, що наше місто активно налагоджує співпрацю з українськими діаспорами. Зокрема, укладено Меморандуми про співпрацю з Товариством українців у Словенії «Берегиня», Конгресом українців Естонії, спілкою українців у Португалії. Також вже декілька років поспіль Тернопіль приймає Чемпіонат з футболу серед країн української діаспори, організатором якого виступає ГО «Четверта хвиля» (м.Торонто, Канада) та Тернопільська міська рада.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!