Тернопіль зустріне «Пшеничне перевесло»
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернопіль зустріне «Пшеничне перевесло»

1446124836_lv13 листопада в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка, у рамках вшанування 60-річчя від дня народження композитора Ігоря Білозіра, відбудеться музичний проект «Пшеничне перевесло».

Як розповідають організатори заходу, народний артист України Мар’ян Шуневич, заслужені артисти України Олег Кульчицький, Ліліана Раврух, ВІА «Ватра», ансамбль «19-й клас», Естрадно-симфонічний оркестр Львівської обласної виконають десятки чарівливих, невмирущих пісень геніального композитора.  Окрім того прозвучать кілька народних пісень в його обробці. Зокрема, відомі всім українцям твори: «Пшеничне перевесло», «Мамина світлиця», «Весільний марш», «Ніби вчора, моя мамо», «Коханий».

 Довідка: 

Білозір Ігор – один з найвідоміших та найталановитіших українських композиторів, народний артист України, виконавець та лідер вокально-інструментального ансамблю «ВАТРА». Своїми вчинками композитор утверджував прагнення бути українцем. Його творчий спадок і сьогодні знаходить відгук в українських душах. Музичні твори Ігоря Білозіра давно уже стали народними, а його композиції і надалі залишаються актуальними. Автор таких популярних пісень, як «Пшеничне перевесло», «Світлиця», «Від Бога», «Перший сніг», «Весільний марш», «Не сип, мила, скла»… 8 травня 2000 року його побили у кав’ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. У Ігоря була стражденна місія любити Україну, і цю місію він проніс упродовж усього свого короткого життя. Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 року серце композитора зупинилося назавжди.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)