Тернопільська облрада ставить під загрозу підготовку до навчального року
Ср. 22 Вересня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернопільська облрада ставить під загрозу підготовку до навчального року

Депутатський корпус облради станом на 10 серпня так і не спромігся розподілити кошти державної освітньої субвенції. Ці гроші область отримала на покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Насамперед, на забезпечення «Нової української школи» – майже 37 млн. грн. та покращення результатів програми «Спроможна школа» – 20 млн. грн., а також 699 тис. грн. на придбання обладнання для пілотних класів НУШ, які першими виявили ініціативу і розпочали навчання діток за новими стандартами.

Пояснила начальниця управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома.

«На жаль, у нас виникла прикра ситуація, коли на сьогодні жодна з освітніх субвенцій не розприділена сесією обласної ради. Ми маємо проблемне питання, адже 1 вересня навчальні заклади, де першокласники мають навчатись у Новій українській школі, не розпочнуть навчальний процес з новим обладнанням, яке необхідне для першокласників. Це меблі й дидактичний матеріал, комп’ютерна техніка, які необхідні вчителям саме у перших класах», – зазначила Ольга Хома.

Така ж ситуація і з субвенцією для дітей з особливими освітніми потребами. Так, з 1 вересня вчителі не зможуть проводити з дітьми корекційні заняття.

Не прийняті обласною радою і трансферти для співфінансування шкільних автобусів, що несе за собою зрив тендерних процедур на закупівлю автобусів.

З травня по серпень Тернопільська облдержадміністрація регулярно надсилала облраді офіційні листи щодо необхідності розподілу коштів. Зокрема, й комісії з питань бюджету. Адміністрація надала пропозиції щодо змін до обласного бюджету, де було включено питання розподілу освітніх субвенцій. Однак комісія ці зміни не розглянула, підготувавши власні пропозиції.

Вони й були проголосовані під час сесії.

Крім того, 3 липня облдержадміністрація зареєструвала подання, але воно теж не було розглянуте.

– Для цього у депутатів не знайшлося часу. Замість приймати господарські рішення рада займалася політикою, заручниками якої сьогодні стали діти. Можливо до цього часу для ради такий стан речей був нормою, але я вважаю, такий підхід до роботи неприйнятним. Тому закликаю депутатів з відповідальністю віднестися до своїх обов’язків і проголосувати рішення, які забезпечать повноцінну роботу наших закладів та установ, – заявив голова Тернопільської ОДА Володимир Труш.

 


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)