Тернопільські архітектори, які спроектували "Циганку", представили новий проект (фото)
Чт. 13 Серпня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Тернопільські архітектори, які спроектували “Циганку”, представили новий проект (фото)

Сквер "Волонтерів пам'яті Віктора Гурняка".
Сквер “Волонтерів пам’яті Віктора Гурняка”.

Тернопільська громадська ініціатива URBAN.te запрошує усіх зацікавлених жителів міста на зустріч, яка відбудеться 30 січня о 18.30 год. у ресторації “Мамонт”

На зустрічі буде презентація та обговорення концепції скверу “Волонтерів пам’яті Віктора Гурняка”.

Довідка:

Віктор пройшов весь Майдан, побувавши в усіх найзапекліших боях, був в Криму вже після появи «зелених чоловічків», але ще до анексії півострова. Привозив передачі для військових моряків. Але він легко міг відкласти свою камеру і допомогти тим, хто цього потребував – піднятися колегам, медикам, активістам.

Віктор Гурняк протягом останніх місяців забезпечував необхідним спорядженням бійців 24-й окремого штурмового батальйону «Айдар» Сухопутних військ Збройних Сил України та інших батальйонів, збираючи кошти і закуповуючи необхідні речі, самостійно доправляв допомогу в зону АТО, допомагав із транспортуванням вантажів. З серпня добровільно вступив до лав батальйону «Айдар», де і служив до останніх днів. Отримав посаду наводчик гранатометного відділення.  Під час військової служби, до останнього свого подиху, залишився вірним своїй скаутській присязі, яку склав у Пласті в юнацькому віці.

Віктор народився 08.06.1987 року. Навчався в Технічному коледжі Тернопільського Державного Технічного Університету (тепер Тернопільський національний технічний університет). До Пласту вступив у 14 років. Належав до гуртка «Сірі вовки», що входив до куреня ч. 29 ім. Юрія Старосольського. В 2004 році є одним із співзасновників, і перший курінний куреня ч. 77 ім. Івана Гавдиди. Згодом став членом 15 Куреня УСП «Орден Залізної Остроги» ім. Святослава Завойовника. Виховував юнацький гурток «Орли». Член керівних органів Пласту в Тернополі та Тернопільській області. Керував інформаційною ділянкою в Тернопільському Пласті. Організатор багатьох акцій та комендант Всеукраїнського військово-патріотичного табору «Легіон-11».

Працював в щоденній газеті «20 Хвилин» та був редактором пластового часопису «Цвіт України». Брав участь в проектах Інституту Політичної Освіти та Міжнародного Республіканського Інституту. 

Очолював в Тернополі Молодіжну громадську організацію «Фундація Регіональних Ініціатив» та був прес-секретарем партія «ПОРА» в Тернопільській області. Працював фотокореспондентом інформаційного агентства УНІАН, фотографував для міжнародної інформаційної агенції REUTERS. Спільно з друзями заснував фотоагенство LUFA. У 2014 році приєднався до команди інтернет-проекту INSIDER.

Брав активну участь у формуванні та розвитку масового національно-патріотичного виховання молоді, зокрема брав участь у створенні пропагандистського кліпу гуртів «Тартак» та «Нічлави» «Не кажучи нікому»(2006) в ролі повстанця у вишиванці, який загинув у 1943 році в бою під Загоровим, захищаючи рідну землю в лавах УПА від фашистських загарбників. Чимало його товаришів та журналісти проводять аналогію цієї ролі з реальним життям Віктора Гурняка в останні місяці, коли він (уже в реальному житті) захищав рідну землю від загарбників на східних теренах України. Також долучився до створення документального фільму Тараса Химича «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941» (2007).

Громадська активність Віктора Гурняка беззаперечно є свідченням високих патріотичних переконань і вірності Батьківщині. Геройським подвигом є все його життя – активне взірцеве пластування з юних літ. Його життєвий подвиг є ідеальним прикладом для виховання тисяч нових пластунів і пластунок, а також організованої в громадських організаціях патріотичної молоді.

Нагороджений посмертно найвищою пластовою відзнакою — Залізним Пластовим хрестом  «За заслуги у національно-визвольній боротьбі з утвердження Української держави». Відзнаку було вручено дружині Віктора – Гурняк Ірині – під час похорону на Личаківському кладовищі у Львові.

31 жовтня 2014 року Гурняк Віктор Указом Президента України № 814/2014 “Про відзначення державними нагородами України” за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

30 листопада 2014 року Віктор Гурняк став лауреатом «Волонтерської премії» правозахисної ініціативи «Євромайдан SOS» у номінації «Людина світла» (посмертно).

6 грудня 2014 р. Головна Пластова Булава (світовий провід Пласту) надала йому Бронзовий пластовий хрест «За геройський чин№ (посмертно) за врятування життя десантникам під час бою за визволення 32 блокпосту у Луганській області.

Віктор Гурняк загинув біля 32-го блокпосту, з поля бою він намагався вивезти поранених бійців та потрапив під мінометний обстріл.

Сквер "Волонтерів пам'яті Віктора Гурняка".
Сквер “Волонтерів пам’яті Віктора Гурняка”.
Сквер "Волонтерів пам'яті Віктора Гурняка".
Сквер “Волонтерів пам’яті Віктора Гурняка”.
Сквер "Волонтерів пам'яті Віктора Гурняка".
Сквер “Волонтерів пам’яті Віктора Гурняка”.

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)