#ДійПротиНасильства – акція яка привертала увагу Тернополян Пообіцяла дітям, що одужає: в онкохворої тернополянки є три місяці, щоб зібрати гроші на операцію У Тернополі продовжують демонтаж незаконних споруд Швейцарська волонтерка вийшла заміж за тракториста з Потуторів на Тернопільщині У Тернополі міський голова Сергій Надала вручив Премії імені Володимира Лучаківського Мешканця Тернопільщини на будівництві насмерть задавив кран У домівках тернополян різко погіршає вода У Тернополі з’явиться надземний міст Верховна Рада та Кабінет Міністрів повністю відповідальні за “кусючі” комунальні тарифи Земельні ділянки на львівській трасі: чого вимагають учасники АТО Наслідки ДТП біля Тернополя: водій автомобіля в реанімації, четверо пасажирів госпіталізовано Тернопільський шоумен Сергій Притула в центрі міжнародного скандалу (фотофакт) Тернополянин, що дав неправомірні вигоду поліцейському, постане перед судом Тернополяни розробили унікальний відеокурс для організаторів фестивалів У Тернополі горіла квартира

Тернопільські депутати “стурбовані”


depДепутати обласної ради стурбовані станом водних ресурсів Тернопільщини. Відповідне звернення до Президента, Голови Верховної ради та Прем’єр-міністра прийняли депутати на сесії обласної ради 22 вересня. У ньому йдеться:

“Протягом двох останніх років на території Тернопільської області внаслідок кліматичних змін спостерігається значне обміління, а в багатьох населених пунктах і повне висихання джерел, потоків, малих річок та ставків, про що свідчить аналіз водних ресурсів області. Також спостерігається катастрофічне зменшення дебіту верхніх водоносних горизонтів і зниження запасів підземних прісних вод. У результаті  в багатьох районах області, де для побутових і господарських потреб використовувалися шахтні колодязі, зникла вода. Це створило серйозні проблеми життєдіяльності, в першу чергу для сільського населення та несе в собі загрозу соціальної напруженості.

За водозабезпеченістю Тернопільська область займає 15 місце в Україні.   Розподіл водних ресурсів по території області нерівномірний. Найменше водозабезпеченими є Борщівський, Гусятинський, Заліщицький та Чортківський райони.

         У зв’язку з великою розгалуженістю і маловодністю гідрографічна сітка дуже залежна від поповнення запасів атмосферними опадами та вразлива до зовнішніх чинників. Геологічні особливості території області зумовлюють тісний зв’язок поверхневих вод зі всіма горизонтами підземних вод.

Вказані чинники потребують оперативного реагування та проведення робіт із спорудження свердловин для централізованого забезпечення водою вододефіцитних територій, проведення заходів щодо збереження та попередження забруднення водних об’єктів, відновлення й облаштування джерел і витоків річок, інвентаризації наявних артезіанських свердловин.

Такий стан справ вимагає від органів державної влади підвищеної відповідальності, праці та чималих фінансових і матеріальних ресурсів.

Враховуючи актуальність та важливість ситуації, що склалася в області з питною водою (звернення сільських, селищних, міських, районних рад, об’єднаних територіальних громад щодо стурбованості станом водних ресурсів в районах та області загалом), депутати Тернопільської обласної ради звертаються до Вас передбачити виділення коштів із Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року для реалізації наступних завдань:

1)    проектування і спорудження артсвердловин та водогонів для централізованого забезпечення водою у вододефіцитних населених пунктах області чи їх окремих частинах;

2)    проведення робіт щодо будівництва каналізаційних очисних споруд, збереження та відновлення природних джерел, збільшення водності річок, віднесення водно-болотних угідь та окремих водних об’єктів (джерел, струмків) до природно-заповідного фонду;

3)    забезпечення ремонту існуючих водогонів питної води у населених пунктах області;

4)    проведення наукових досліджень з питань водозабезпечення області та напрацювання шляхів вирішення проблем водопостачання;

5)    збільшення лісистості області шляхом створення нових лісових насаджень.

Депутати Тернопільської обласної ради сподіваються на Ваше розуміння та підтримку”.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!