Тернопільські ринки: як змінилися ціни на популярні продукти за рік?
Чт. 2 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Тернопільські ринки: як змінилися ціни на популярні продукти за рік?

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Найбільше подорожчали на ринках Тернополя яйця, картопля і гречка.

За даними Мінекономіки, серед овочів в Україні за рік найбільше подорожчала картопля – на 34%, до майже 18 грн за кг, тоді як інші овочі борщового набору значно знизились у ціні. Зокрема, капуста подешевшала на третину – до 5 грн за кг; буряк – наполовину, до 6 грн за кг; морква – на 44%, до 8 грн за кг; а цибуля – на 32%, до 9 грн за кг. 

На початку червня поточного року середня ціна сезонних продуктів таких як полуниця, зросла у 2 рази, сьогодні вартує в середньому  50 грн за 1 кг, ціна черешні зросла у 1.5 рази – до 75 грн за кг. Вартість яєць (за кг) досягла 16,55 грн, що на 30% більше у порівнянні з таким же періодом 2019 року; ціна на молоко зросла на 11% – до 20 грн за кг, на сметану – на 16%, до 60 грн за кг, а вершкове масло подорожчало на 13% – до 160 грн за кг; свинина подорожчала на 8% – до 90 грн за кг, яловичина – на 15%, до 95 грн за кг, а м’ясо птиці – на 3%, до 48 грн за кг. 

Крім того, гречана крупа подорожчала в 4 раза – до 50 грн за кг. Але, пшоно подешевшало на 14% – до 20 грн за кг.

Довідково: з 18 травня набула чинності постанова Уряду про регулювання цін. Згідно з нею, продавці зобов’язані декларувати намір підняти роздрібну ціну більш ніж на 5%. До переліку соціально значущих продуктів харчування увійшли гречка, цукор, пшеничне борошно вищого сорту, макаронні вироби, пастеризоване молоко жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушка куряча, мінеральна вода без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!


Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)