Тернопільські школярі долучилися до хорошої справи
Нд. 24 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернопільські школярі долучилися до хорошої справи

Напередодні проведення «Днів сталої енергії» тернопільські школярі зібрали  використані елементи живлення. Загальна вага батарейок становить 86 кілограмів. Лідерами у зборі елементів стали вихованці школи №24.

Untitled-6«Зібравши батарейки та передавши їх на утилізацію, діти врятували чималу площу землі від токсичних речовин. На кожній батарейці намальована позначка «перекреслений контейнер», який означає, що елементи живлення в жодному разі не можна викидати до сміттєвих баків, адже вони містять важкі метали (цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть), які навіть у невеликих кількостях можуть завдати шкоди. Екологи переконують: одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами 400 л води або 20 кв. м ґрунту. Тобто, викинувши всього пару стареньких батарейок з пульта для телевізора на смітник, ви зіпсуєте 2 повних ванни, 16 відер і 3 чайника води», – розповідають у міській раді.

За словами фахівця галузі Павла Савечка, організатори запропонували дирекції усіх тернопільських шкіл на уроках трудового навчання виготовити ящики, куди б школярі могли викидати використані батарейки.

Зазначимо, спеціальні пункти прийому батарейок діють у мережі магазинів Watsons та магазині «Патріот», постійно збирають батарейки у ЗОШ № 24.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)