Тернопільські студенти привезли перемогу з Польщі
Чт. 28 Травня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Тернопільські студенти привезли перемогу з Польщі

ХІІІ Міжнародний зимовий чемпіонат медичних рятувальників (бригад екстреної медичної допомоги) 23-26 січня 2018 року відбувся в польському місті Бєльсько-Бяла.

У цих змаганнях взяла участь команда студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у складі Богдани Перевізник, Наргіз Джавадової та Анастасії Гудими. За наших учасників вболівали і надавали всіляку підтримку на місці події керівник центру симуляційного навчання Галина Цимбалюк та завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима. Нагадаємо, що вищеназвані студенти упродовж кількох років є активними членами молодіжного осередку Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», переможцями обласних і всеукраїнських змагань бригад екстреної допомоги.

«Цей чемпіонат є традиційним і ми брали участь у ньому ще на початках його заснування. У 2007 році вперше для студентів нашого вишу було пошито відповідну форму для участі. Ми тоді були першими, хто від України представив студентську команду в повному укомплектуванні всім необхідним. Команда ТДМУ посіла 12 загальнокомандне місце і стала кращою закордонною командою, випередивши професійних медиків з Італії, Німеччини, Литви і Туреччини. Студенти продемонстрували на рівні Європи те, що в нашому університеті є всі можливості готувати фахівців міжнародного класу. У той час Польща вступила в період реформ медичної галузі. Саме тоді в наших сусідів розпочалося впровадження парамедичної служби в систему ЕМД.

Цього разу наша команда змагалася уже в середовищі парамедиків. Упродовж 10 років багато чого змінилося в Польщі. Учасниками цьогорічного чемпіонату були чоловіки 20-35 років з відмінною фізичною підготовкою, відповідним забезпеченням – від одягу до обладнання. Автомобілі парамедиків у Польщі міняють кожні п’ять років незалежно від рівня їх зношеності. З-поміж 41 польської команди лише одна мала суто жіночий склад, ще дві команди мали серед учасників по одній жінці. Можна сказати, що майже всі учасники з польського боку – це загартовані фізично і практично чоловіки, професійні парамедики.
Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)