Тернопільські студенти відсвяткували індійське свято Дівалі
Сб. 21 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернопільські студенти відсвяткували індійське свято Дівалі

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського з Індії, перебуваючи далеко від своєї батьківщини, намагаються підтримувати рідні традиції в Україні.

Нещодавно вони відсвяткували одне з найбільших своїх свят – Дівалі (дослівно перекладається, як «гроно ліхтарів»). Цей фестиваль завжди пов’язаний з вогнем і світлом, символізує перемогу добра над злом. Організатором свята стала Асоціація студентів Індії на чолі з її президентом, студентом четвертого курсу Аршбіром Сандху (Arshbeer Sandhu).

  

У цей час iндiйцi прикрaшaють будинки квiткoвими гiрляндaми i лaмпaми, роблять ранголі (візерунки на підлозі з фарбованого рису, порошкових фарб або квітів), a в тeмний чac дoби пiдпaлюють фeйєрвeрки, пeтaрди, хлопавки. Дiвaлi – cвятo ciмeйнe і зустрічають його в родинному колі. За духом воно чимось нагадує християнське Різдво. Під час Дівалі прийнятo пригoщaти oдин oднoгo coлoдoщaми, бажати щастя і успіхів у наступному році. У цей день люди віддають борги, компанії закривають старі рахунки і заводять нові бухгалтерські книги. Бізнесмени приносять свої книги в храми, де здійснюються молитви для досягнення процвітання протягом всього року.

  

У дні святкування Дівалі прийнято дотримуватися певних традицій, що мають духовне підґрунтя. Перш за все, необхідно навести лад у помешканні, і головне – впорядкувати власне тіло (житло душі). Очищення тіла здіснюється за допомогою медитації. Запалення в помешканні різнокольорових вогників знаменує світло розуму. Глиняні лампи, що запалюють у хатах, символізують п’ять елементів – повітря, вогонь, воду, землю і простір. Полум’я цих ламп уособлює душу, що перебуває в тісному зв’язку з Богом і випромінює яскраве сяйво просвітленості і розуму, свідомості і усвідомлення. Топлене масло («гі» виготовляється з вершкового масла шляхом перетоплювання) є важливим компонентом, що допомагає отримати духовне знання.