Тернопільський активіст придумав всього лиш п'ять кроків, як зменшити корупцію у всій країні
Сб. 28 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернопільський активіст придумав всього лиш п’ять кроків, як зменшити корупцію у всій країні

chesnoГотуючись до Антикорупційна тусівка (Тернопіль), яку організовувало Громадський рух “Чесно” | Civic movement “Chesno”, напрацював 5 кроків для зменшення корупції. Про це пише консультант Офісу реформ у Тернопільській області Максим Черкашин.

Основні тези:

1. Створення механізмів, які унеможливлюють суб’єктивний підхід прийняття рішень владою. Якщо для отримання певного документу вам потрібно надати 3 довідки, то жоден депутат чи чиновник не повинен вимагати 4-ї, або впливати на результат. Ви надали 3 довідки – вам надали відповідний документ, все інше це корупція.

2. Громадські активісти – фахівці у вузьких галузях. Корупція відбувається в конкретних сферах і ми повинні знати їх досконало. Повинні бути громадські активісти, які розбираються в бюджетному процесі, земельному законодавстві, державній службі. Лише так ми зможемо виявляти корупційні дії.

3. Тотальне декларування. Якщо чиновник живе не за декларацією то це – злочин. Такий ж принцип має бути і для громадських активістів, журналістів, лікарів та викладачів. Обманювати державу – злочин однаковий для всіх.

4. Незалежні журналісти та ЗМІ. Особливо в невеликих містах корупціонери можуть мати вплив на ЗМІ. Тому відбувається маніпуляція громадською думкою. Громада повинна знати правду.

5. Нульова толерантність суспільства до корупції. Всі попередні кроки марні, якщо суспільство ставиться до корупції, як нормального явища. Не може чиновник, якого спіймали на хабарі, бути поновленим на посаді. Навіть якщо куплені судді – громада непідкупна.