У Тернополі не буде води (список вулиць) На Тернопільщині судитимуть порушника, який керував авто попри заборону «Як побачите, не минайте, доможіть!» – тернополянка другий місяць розшукує хворого батька Безкоштовне навчання для Тернополян Українці просять створити музей відомого генія сучасності з Тернопільщини Привокзальна площа Тернополя: зміни тривають Тернополян запрошують на благодійну виставу «Щасливі разом» П’яні таксисти: тернополяни будьте обережні! Чоловік, родом з Тернопільщини, створив україномовне радіо у Лондоні Мікрорайон “Дружба” Тернополя – без світла Колишній керівник Тернопільщини відверто розповів про те, чим зараз займається (Відео) Тернополянин став чемпіоном світу з кікбоксингу WТКА Сирки, покриті густою пліснявою, продають в магазині на Тернопільщині Чоловіки, які жорстоко вбили тернопільську таксистку, можуть вийти на свободу? Унікальна та неповторна печера України знаходиться на Тернопільщині (Відео)

Тернопільський студент з Нігерії розповів про своє дитинство та військові дії на Сході України


MED_4687Упродовж останнього року студент Тернопільського державного медичного університету Дональд Одіон виконував обов’язки голови Асоціації студентів Нігерії.

За цей час він встиг не тільки здобути цінний досвід керівника, а й організував низку заходів, здійснив певні інновації. Сьогодні Дональд є ще й координатором Європейської асоціації студентів-медиків (European Medical Students’ Association) на веукраїнському рівні.

«Моє місто в Нігерії таке ж невелике, як Тернопіль.  У моїй родині батьки виховали вісім дітей. Останніми є я і мій брат-близнюк Рональд. Загалом у нас п’ятеро братів і троє сестер. Мій брат також навчається в Тернопільському державному медичному університеті», – розповів Дональд.

Потрібно сказати, що Дональд упродовж трьох років навчався в Луганському медичному університеті. У зв’язку з військовими подіями в Україні він змушений був шукати інший вищи навчальний заклад для продовження здобуття освіти. Він уважно вивчив умови навчання у Вінницькому та Івано-Франківському університетах. Дональду більше сподобалася навчальна програма нашого університету, а також ставлення викладачів і підхід до студентів. Окрім того, у Тернополі у нього навчалися родичі, тому вибір був зроблений на користь ТДМУ.

«Коли приїхав сюди, то вивчав специфіку української мови, бо в Луганську переважно говорили російською. Також довелося звикати до міста, викладачів, однокурсників. Найважчим був перший семестр. Проте з часом адаптувався і дуже радий, що навчаюся тут. Щодо мого президентства в Нігерійській асоціації студентів, то до цього я вже мав трохи досвід у Луганську. У ТДМУ був фінансовим секретарем організації, також розвивав діяльність Європейської асоціації студентів-медиків (European Medical Students’ Association). Я вирішив спробувати себе в ролі керівника асоціації.

Я б не сказав, що мені вдалося багато зробити, адже значну частину часу забирає навчання і рутинна робота в асоціації. Упродовж цього року організував кілька вечорів, вікторин, багато персонально спілкувався з кожним і допомагав вирішувати його проблеми. В Нігерії живе декілька племен, їхні представники їдуть на навчання в Україну, зокрема в Тернопіль. Для мене було важливим об’єднати всіх і спільно організовувати ті чи інші заходи. Як правило, до цього всі вони окремо святкували. Ми ж ризикнули минулого року зробити єдиний вечір культур, щоб кожен міг представити свої традиції, кулінарні страви і т.д. Це була моя ідея. В результаті відбувся цікавий вечір. Ми були об’єднані в одну спільноту, більше спілкувалися один з одним», – додав Дональд.

За його словами, бути президентом асоціації – це велика відповідальність. Водночас це цікавий і цінний досвід, який знадобиться у подальшому житті. Вміння почути кожного, організувати себе та інших – дуже важливі.

Читайте також: Як когут уміє, так і піє: роздуми українців про нові порядки уряду

Щодо Європейської асоціації студентів-медиків, то, за словами Дональда, – це команда однодумців, яка працює над втіленням спільних цілей та ідей, організовує низку заходів, проводить дослідження. «Починали цю справу у Тернополі п’ятеро студентів. Одна дівчина вже закінчила університет. Спершу зв’язалися з головним офісом організації у Бельгії. Задля того, аби стати членами асоціації, потрібно було зробити план роботи на рік вперед. Після сплати вступного внеску і захисту плану роботи наша команда була прийнята в європейську асоціацію. Минулого року тернопільська філія була визнана найуспішнішою серед інших восьми організацій в Україні.

Зараз є 40 членів і триває набір нових, тому невдовзі ми очікуємо поповнення. Починав свою роботу в ЄМСА як регіональний координатор. Згодом став керівником відділення, а зараз є координатором організації в Україні», – зазначив Дональд.

Головні напрямки діяльності організації – проведення досліджень, HR, проектна діяльність та інші. Упродовж його керівництва було організовано низку заходів і проектів.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!