Тернополян вітають із 30-річницею ухвалення Декларації про державний суверенітет України
Вт. 4 Серпня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Тернополян вітають із 30-річницею ухвалення Декларації про державний суверенітет України

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Міський голова Тернополя привітав усіх українців із 30-ю річницею ухвалення Декларації про державний суверенітет України

Сергій Надал привітав усіх українців з нагоди 30 річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет України. У зверненні зазначалося: “Щиро вітаю Вас з 30 річницею ухвалення Декларації про державний суверенітет України!

16 липня 1990 року назавжди увійшло до історичного календаря України як віхова дата боротьби за відновлення нашої державності. Декларація про державний суверенітет України встановила Українське верховенство, самостійність, повноту і неподільність державної влади на всій території України, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. Проголосила економічну незалежність України.

Але найголовніше, Декларація про суверенітет стала прообразом Української Конституції. Саме базуючись на принципах, проголошених у Декларації, ми сьогодні будуємо українську правову Україну.

Так у главі VІІІ Декларації йдеться: Українська держава «забезпечує національно-культурне відродження українського народу, його історичної свідомості і традицій, національно-етнографічних особливостей, функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя».

Це означає, що ще у 1990 році в Україні саме українська мова отримала статус державної мови на всій території тоді ще Української радянської республіки.

І дуже прикро, що цей державний статус нашої мови постійно намагаються оскаржити антиукраїнські сили протягом всієї історії вже незалежної України.

Сьогодні маємо новий напад на державний статус української мови. Антиукраїнські угрупування знову намагаються змінити закон про українську мову, який базувався на головному принципі Декларації про державний суверенітет України: «функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя». Тобто поглумитися над Декларацію про державний суверенітет, над Актом про Державну незалежність України та Конституцією України.

Тож відзначаючи цю визначну подію нашої новітньої історії, вкотре усвідомлюємо, що сьогоднішній і завтрашній день Української Держави залежать особисто від кожного із нас.

Патріоти та справжні націоналісти мають не допустити зазіхання ворогів на фундаментальні принципи, викладені у Декларації про державний суверенітет. Захистити основні принципи розвитку української держави, які були закладені у Декларації. Як це зробили у 1990, 1991, 2004 та 2014 роках.

Пам’ятаймо, патріотизм, активна життєва позиція, наполеглива повсякденна праця – ось запорука розвитку української мови, української економіки, української культури, Української України.

Бажаю усім добра, злагоди та нових звершень в ім’я нашої держави!”


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)