Тернополяни створюють міні-сад у банках
Вт. 14 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Тернополяни створюють міні-сад у банках

флорСтуденти ТНПУ вчать школярів робити “флораріуми” – композиції із живих квітів, які висаджені у скляні посудини. Простіше кажучи, флораріум – це сад “за склом”.

Для флораріуму обирають будь-який прозорий, з скла або сучасного пластика, посуд. Це може бути красива банка, ваза оригінальної форми, акваріум. У квіткових магазинах можна знайти спеціалізовані посудини для флораріумів з отвором збоку.

Грунт для флораріум варто підбирати виходячи з особливостей обраних видів рослин, які згодом будуть населяти ваш флораріум. Можна купити в магазині вже готові земляні суміші – для сукулентів, квітучих рослин, длядекоративно листяних рослин. Якщо є бажання зробити суміш самостійно, то вам знадобиться суміш з торфу, сфагнуму, перегною, деревного вугілля і дерну в рівних пропорціях. Крім грунту потрібен керамзит або деревне вугілля і крупнозернистий пісок – для дренажу.

У флораріумі створюється атмосфера справжніх тропіків – там волого і тепло, все одно, що парник. Тому вибираючи рослини для свого садка за склом потрібно зосередитися на рослинах родом із тропіків і субтропіків, а також вологолюбних видах: папоротях, плющах, кактусах тощо.

Щоб створити у флораріумі справжній природний оазис, потрібно додати декору. Студенти використовували різнокольоровий пісок, ракушки, блискучі камінчики, капелюшки і навіть машинки, які створювали цілісний образ композиції.

Доглядати за флораріумами не важко, потрібно лише раз в тиждень підливати рослини водою у вигляді крапель або ж обприскувати. Якщо ви будете дотримуватись всіх цих вимог, то ваша робота займатиме почесне місце у інтер’єрі кімнати та створюватиме затишок.

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)