Тернополянам варто знати: перелік хвороб від яких варто вакцинуватися
Пн. 24 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Тернополянам варто знати: перелік хвороб від яких варто вакцинуватися

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Вакцинація щороку рятує 2-3 мільйони людей у всьому світі від небезпечних хвороб та запобігає 1,5 мільйонам летальних випадків від інфекційних хвороб.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. За державні кошти МОЗ України закуповує вакцини за Календарем і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення проти цих хвороб. 

Також є рекомендовані щеплення, що не входять в обов’язковий перелік, але можуть захистити від небезпечних хвороб. Такі вакцини можна придбати за власний кошт в аптеці або зробити щеплення у приватній клініці.

До них відносять:

  • Вітряна віспа є однією з найпоширеніших інфекцій у світі. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом та є надзвичайно заразним.
  • Папіломавірус – передається під час статевого контакту, зокрема, контакту «шкіра до шкіри» в інтимних зонах. Більшість людей заражаються вірусом папіломи людини (ВПЛ) невдовзі після початку статевого життя.
  • Гепатит А — вірусне захворювання печінки. В Україні трапляються його спалахи через забруднення води.
  • Вірусного гепатиту В (ВГВ) – імунізація проти гепатиту B захистить людину від небезпечних наслідків вірусної інфекції: цирозу і раку печінки.
  • Пневмококова інфекція – є причиною таких небезпечних захворювань, як менінгіт, бактеріємія та сепсис.
  • Менінгококовий менінгіт — небезпечна інфекція, яка вражає оболонки головного та спинного мозку. Якщо вчасно не розпочати лікування, то 50% випадків закінчуються летально.
  • Ротавірусная інфекція – є найбільш поширеною причиною важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку в усьому світі.
  • Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до летальних наслідків. 

 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!


Загрузка...Loading...