Тернополянка Олена Кривицька — медалістка чемпіонату світу!
Нд. 1 Серпня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернополянка Олена Кривицька — медалістка чемпіонату світу!

Тернополянка
Збірна України з фехтування на шпагах. Олена Кривицька — крайня справа.

Тернополянка Олена Кривицька, вихованка легендарних тренерів Віктора Івановича Духоти (на жаль, нині вже покійного) та його дружини Наталі Миколаївни, виборола бронзову нагороду на чемпіонаті світу з фехтування. Це перший вагомий успіх нашої збірної за історію та найвище досягнення в кар’єрі Олени.

Загалом збірна України на чемпіонаті світу, який, до речі, відбувся у ворожій Москві, виступила дуже вдало. Щоправда, в особистих змаганнях усі наші зірки на чолі з Ольгою Харлан не змогли пройти далі 1/8 фіналу, але в командних українці відігралися.

Особливо вразила саме команда шпажисток. Посідаючи на старті чемпіонату одинадцяте місце у загальному рейтингу Міжнародної федерації фехтування, збірна України послідовно “вибила” в 1/16 фіналу збірну Казахстану 45:29, в 1/8 фіналу — імениту збірну Швеції (шостий номер у світовому рейтингу) на чолі з призеркою чемпіонату світу 45:41, а у чвертьфіналі — потужну збірну Японії 37:36. У півфіналі українки, на жаль, не змогли пройти другого номера світового рейтингу збірну Румунії, але в поєдинку за “бронзу” здолали француженок — 44:42.

У вирішальних поєдинках справжніми лідерками команди проявили себе олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна і наша Олена Кривицька. Тернополянка, наприклад, виграла дуже важливий стартовий мікроматч за бронзову нагороду — 4:1, чим змусила француженок у подальшому ризикувати і полегшила завдання нашим шпажисткам.

Щодо інших наших команд, то просто блискучого успіху досягла збірна шпажистів. У чвертьфіналі наші спортсмени у драматичному матчі в один укол здолали господарів турніру — росіян. Далі пройшли сильних італійців, а у фіналі не залишили шансів другому номеру світового рейтингу — збірній Кореї 34:24.

З медалями повертаються додому і шаблістки. Вони також вийшли до фіналу, де не без “допомоги” суддів поступилися росіянкам.

Тепер наші команди отримали непогані залікові очки до міжнародного рейтингу. Шпажисти і шаблісти займають там треті місця, а шпажистки піднялися на восьме місце. Нагадаємо, що на Олімпіаду’2016 виходять по чотири кращі збірні світового рейтингу, а ще одну путівку можна здобути на континентальних чемпіонатах уже напередодні Ігор.

Це перший успіх такого рівня нашої фехтувальниці . Представники Тернопілля не здобували нагород на літніх чемпіонатах світу з олімпійських видів спорту з часів плавця Олександра Волинця

денис Лучка


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)