Тернополянка витратила кошти на неіснуючого нотаріуса
Ср. 25 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тернополянка витратила кошти на неіснуючого нотаріуса

До кіберполіцейських надійшла заява від мешканки обласного центру про шахрайські дії, вчинені щодо неї невідомою особою. Жінка пояснила: розмістила на одному з сайтів оголошення про продаж будинку, проте замість заробітку зазнала лише втрат. 

Невідомий зателефонував за номером, який був в оголошенні, та погодився купити будинок. У ході спілкування запропонував свого нотаріуса, щоб переоформити власність. Повіривши у доброчесність покупця, тернополянка зв’язалася із так званим нотаріусом. Той запропонував свої послуги  та попросив здійснити оплату за них через термінал, пояснивши, що так буде дешевше. Тернополянка переказала кошти, а коли вирішила перевірити, чи справді існує такий нотаріус то виявилося, що в реєстрі людини з таким прізвищем немає.  В результаті потерпіла втратила понад сім тисяч  гривень.
 
Кіберполіцейські застерігають: не потрібно здійснювати передоплату за послуги чи товари в Інтернеті, чи по телефону, не переконавшись повністю в доброчесності таких покупок; здійснювати післяплату, щоб унеможливити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами; не передавати  нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код, та пін-код), адже працівники банку ніколи не запитують таку інформацію; не передавати коди підтвердження транзакцій.

Джерело: Відділ комунікації поліції Тернопільської області