Тетяна Міхеєва: «Італійці вміють насолоджуватися життям»
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Тетяна Міхеєва: «Італійці вміють насолоджуватися життям»

У наших ЗМІ якщо пишуть про Італію, то переважно про міста. Безперечно, що Венеція чи Флоренція — прекрасні, однак є на Апеннінах і села… Тернополянка Тетяна Міхеєва останнім часом перебуває в сільській місцевості — в муніципалітеті Сант’Агата-де’-Готі. Своїми спостереженнями пані Тетяна поділилася з «НОВОЮ…»


12188888_1489871374641933_1174902327145730479_n

– Загалом італійські села дуже відрізняються від українських. Я б  їх поділила на два види, — каже пані Тетяна. — Одні — такі ж, як і українські, там звичайні вулиці з великими будинками та невеликими господарками, інші поселення радше нагадують величезний будинок, поділений всередині на вузенькі вулички та маленькі крамнички. Такий комплекс може включати навіть одну чи дві маленькі церкви. А загалом в італійських селах є по кілька інтернет-провайдерів,  у будинках — гаряча вода, газ, електроенергія, ванна, душ і по два-три туалети.

 Італійські селяни вирощують перець, помідори, різну зелень, оливки, виноград, цитрусові. Якщо італійський селянин годує свиней чи корів, то цей бізнес у нього добре налагоджений. Переважна  ж більшість італійських селян тримає курей радше задля забаганки, про свиней чи корів взагалі не йдеться.

12039578_1489871997975204_3655820019902803012_n Восени італійці збирають урожай оливок. Це у них  справжнє дійство, на яке з’їжджається уся родина, однак чужих запрошують дуже рідко. Оливки італійці дуже шанують, увесь сад застеляють спеціальною тканиною, щоб плоди, які впадуть на землю, можна було зібрати.

Мені тут дуже подобаються дерева – пальми, фікуси, алое, кактуси, — продовжує пані Тетяна. — У нас вони у вазонах ростуть, а в Італії – повсюди. Багато рослин цвітуть двічі на рік, городину теж два рази на рік збирають – тамтешній клімат це дозволяє.

  В одязі, в поведінці, побуті та веденні господарства, я маю на увазі простих італійців, вони дуже схожі на українців, хіба що різняться темпераментом. Італійці – дуже емоційні та галасливі. Чоловіки  мало працюють, полюбляють довго сидіти в кафе або на площі з друзями.      

 Середня зарплата простих італійців  – 1000-1500 євро. На ці гроші  вони можуть собі дозволити чудово харчуватися, щодня (а не раз на тиждень) купуючи все необхідне у крамницях. Італійці настільки розбещені добробутом, що навіть варити овочі не хочуть. Часто-густо купують їх готовими, заплативши втричі більше, ніж за свіжі…

Побут багатих італійців мало чим відрізняється від побуту нашого середнього класу. Просто в них є  по декілька будинків, дорогі картини, машини,  яхти. У  будинках – дорогі дерев’яні меблі, але дуже часто це – звичайнісінький ширпотреб, навіть без ремонту.

 Італійці – екстраверти, вміють отримувати задоволення від життя, тобто люблять смачно попоїсти, весело провести час, святкувати. Вони звикли жити спокійно, ходити розміреним кроком і багато відпочивати, а надмірна активність представників інших націй їх часто дратує.

Вони не мучать себе питаннями самореалізації, як і будь-якими іншими проблемами, тому й тривалість життя там чи не найвища на континенті. Італію недарма називають країною пенсіонерів. У віці за сімдесят італійські пенсіонери переважно ще в чудовій формі, дуже себе шанують. Їхній спосіб життя кардинально інший, ніж українських пенсіонерів. Основне заняття старшого покоління в Італії — це розваги, розмови, прогулянки, гра в карти. Добре харчуватися, дбати про здоров’я, належно відпочити — це і є рецепт щастя пенсіонера-італійця.

Стиль життя італійців дуже розмірений і повільний. Якщо українці понабирали собі купу робіт чи підробітків, то італійці нікуди не квапляться. Багатьох наших заробітчан просто вбиває оця повільність здавалося б темпераментних і говірких італійців. Усе вони роблять “п’яно-п’яно” – тобто повільно-повільно.

Оксана СМІЛЬСЬКА


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)