ТОП-11 фактів про гривню, які тернополяни не чули
Чт. 9 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

ТОП-11 фактів про гривню, які тернополяни не чули

На одногривневій купюрі художник зобразив самого себе, а на 10 гривнях замість портрета Мазепи надрукували Пилипа Орлика.

31375_UyzNF3ujdEUV_w_300

  1. Народжена в Канаді

Перші національні банкноти номіналом в 1, 2, 5, 10 і 20 гривень були віддруковані в Канаді. В Україні тоді ще не було обладнання. Причому, банкноти надрукували в 1992 році, а гривня у нас з’явилася лише через чотири роки, – повідомляє znaj.ua.

  1. Назва “Золоте”

Звідки пішла сама назва “гривня”? Є кілька версій. На Русі гривнею називали прикрасу, яку носили дружинники на шиї (загривку). Кілька століть тому гривнею позначали злитки металів – “гривня срібла”. До речі, в Європі злиток називався маркою, цілком ймовірно, що німецькі марки виникли з тієї ж середньовічної аналогії.

  1. Портрет самого себе

Художник Василь Лопата на купюрі в 1 гривню зобразив самого себе. Справа в тому що портрет князя Володимира не зберігся, і художник намалював людини, схожого на нього самого.

  1. Відповідність епох дотримано

Інший художник Борис Максимов продумував загальний дизайн, геральдику та орнаменти банкнот. Зверніть увагу: всі ці елементи відповідають епохам, в яких жили зображені на банкнотах особистості: Ярослав Мудрий, Іван Мазепа, Тарас Шевченко.

  1. Орлик замість Мазепи

На купюрах номіналом 10 гривень зображений не Іван Мазепа, як заявлено, а його соратник Пилип Орлик. Брати художники Олександр та Сергій Харуки розповіли, що запропонували кілька варіантів портретів гетьмана Мазепи. Серед них випадково потрапив портрет Орлика. Оскільки достеменно невідомо, як виглядав Мазепа, затвердили Орлика.

31375_sug1gGArUnkb_w_300

  1. 2 копійки в 100 000 разів дорожче свого номіналу

Ціна деяких монет занадто висока. Виявляється, реальна вартість монети 2 копійки зразка 1992 року – від двох тисяч гривень. Чому так? Вони були витиснено занадто маленьким тиражем, що підняло їх собівартість.

7. Шлюб – найдорожчий

Для колекціонерів гривня має неабиякий інтерес. З’ясувалося, що існує невелика партія бракованих монет: монети 10, 25 і 50 копійок випадково вийшли з утисненим гербом, а не опуклим. Факт: 10 такі копійок коштують півтори тисячі гривень.

  1. Масонський слід

На купюрах номіналом 500 грн зображене око в трикутнику. Багато в ньому вважали масонський символ, але фахівці кажуть, що “всевидюче око” – дуже древній символ, який зустрічався в Стародавньому Єгипті.  На гривні він з’явився за аналогією з доларом: художники припускали, що наша валюта стане такою ж стійкою, як і долар.

  1. “Друге пришестя” гривні

XX столітті гривня з’являлася в країні двічі. Перший раз Центральна Рада ввела в обіг гривню 1 березня 1918 р Другий раз – 2 вересня 1996 року.

  1. Конкурс краси для грошей

Українська гривня була визнана однією з найкрасивіших і гармонійних валют в світі комісією з естетики Міжнародного фінансового банку в 2008 році. Також в число естетичних потрапили євро, американський і австралійський долар і болгарський лев.

31375_c6YFobBVztO6_w_300

11.”Померлі” гроші кремують

Щорічно старими визнається 640 млн. банкнот всіх номіналів. Але в основному це дрібні купюри номіналом в 1, 2, 5, 10 і 20 гривень. Їх знищують.
Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)