Топ-5 книг від тернополянина, які допоможуть вам відкрити осінь по-новому
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Топ-5 книг від тернополянина, які допоможуть вам відкрити осінь по-новому

Богдан Куліковський
Богдан Куліковський
Коли осінь випадає особливо холодна, як-от цьогоріч, нам неймовірно не хочеться покидати свої затишні куточки і потикати носа на вулицю.

Більшість студентів переходить на пасивне дозвілля, переглядаючи останні новинки кінематографу ? чи старі улюблені стрічки. А справжні гурмани в цей час особливо прискіпливо досліджують полиці книжкових крамниць у пошуках найкращих літературних скарбів.

Для тих, хто ще не встиг придбати собі нову книгу, або ніяк не може обрати – Топ-5 книг ?, які варто прочитати, від інтерна-хірурга, Богдана Куліковського (хто ще не знайомий з постаттю цього активного громадського діяча, в минулому – голови Творчого колективу ТДМУ, організатора і автора багатьох проектів, що стали традицією нашого університету?)

 Джордж Мартін, “Пісня льоду й полум’я”. Серія книг більш відома всім за назвою серіалу і першої частини “Гра престолів”. Свого часу саме через неї ледь не “провалив” підготовку до КРОК-1. Тому, якщо наважитесь читати, раджу перевірити свій органайзер, відмінити всі зустрічі, прогулянки та походи в кафешки. До речі, зараз саме найкращий час розпочати, адже “зима близько” ?
P. S. Тиріон, Джон Сноу. Саме вони улюблені, і саме в такому порядку.

 Роберт Ленгдон. Улюблений книжковий персонаж робить улюбленими “Код да Вінчі”, “Янголи і демони” “Втрачений символ” та “Інферно”. Це той випадок, коли не діє принцип “другої частини”. Сюжет кожної наступної книги динамічніший, ніж у попередньої, з кожною книгою професор символів рятує людство все від більшої небезпеки. Для мене най-най-най остання частина. Не знаю чи вдалось режисерам передати книжкове “оце ж … поворот”. Хто був на прем’єрі, поділіться враженнями)

 Януш Леон Вишневський, “Самотність в мережі”. Не може не сподобатись і не запам’ятатись те, як майстерно автор маніпулює твоїми почуттями та емоціями. Весь роман переповнюють крилаті вислови, які неодноразово пригадував в певні періоди свого життя. Простота мови, легкість історії та співпереживання з героями, змусили мене дочитувати останню сторінку під ранок. Януш Вишневський написав: «Самотнiсть — це найгiрший вид страждання». Я погоджуюсь з ним, а ви?

Читайте також: Інша сторона тернопільського онкодиспансеру: цікава розмова з головним лікарем
 “Чорний Ворон. Залишинець” Василя Шкляра. Люблю коли те, що стало історією, подають в художньому стилі. Такі художні екскурси набагато краще знайомлять читача з реаліями описаних часів, аніж сухо викладений теоретичний матеріал підручників.
Тому, найвищий бал і заносимо у свій список.

 Сунь-цзи, “Мистецтво війни”. Все просто. Читаєш одну цитату – згадуєш 101 життєву ситуацію, де допустився подібної помилки. Моделюєш ту ж ситуацію з поправками Сунь-цзи. Вуаля! Наступного такого ж разу не буде.

Яку із перелічених книг ви хотіли б прочитати? Чи, можливо, ви вже знайомі з ними і рекомендуєте іншим? Відповідайте в опитуванні нижче, свої варіанти улюблених книг можете залишити в коментарях. Нехай ця осінь відкриє для всіх сучасну літературу з нового цікавого боку ?

 

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)