Традиції єднають: тернопільські артилеристи відзначають "Зелені свята" на полігоні
Нд. 17 Січня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Традиції єднають: тернопільські артилеристи відзначають “Зелені свята” на полігоні

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

У мережі фейсбук прес-офіцер тернопільської 44 окремої артилерійської бригади показав як бійці шанують та дотримуються традицій святкування “Зелених свят”.

Напередодні усі свої намети військовослужбовці прикрасили зеленими гілками берези і зіллям. Також разом з військовим капеланом Володимиром Андрухівим у них відбулося святкове богослужіння за здоров’я українських захисників та їхніх родин. Варто зазначити, що бійці знаходяться на Рівненському полігоні.

У дописі прес-офіцер зазначив: “Свята Трійця – одне із найголовніших православних церковних свят. Воно прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. У народі день Трійці ще називають Зеленими святами. Напередодні свят, військовослужбовці на полігоні прикрасили свої намети гілками дерев і зіллям. Військовий капелан Володимир Андрухів провів святкове богослужіння, помолився за здоров’я українських захисників та їх родин.

Що можна та заборонено робити на Трійцю ?
День Святої Трійці вважається дуже важливим і радісним, тому не вітається жодна робота по дому: прибирання, прасування, прання або шиття. Також не можна працювати в городі або на дачі. Не рекомендується на Зелені свята ходити на кладовище, оскільки для цього є спеціальний день напередодні свята – Троїцька батьківська субота. На Зелені свята старалися не купатися у водоймах – чи то озеро, річка або море.
Прикмети на Зелені свята:
Свята Трійця вважалася днем, коли весна остаточно поступається літу. З огляду на це, наші предки мали декілька погодних знаків: Дощ на Трійцю – до рясного урожаю хліба та грибів; Потрапити під дощ – до добра й здійснення мрій; Хто побачить веселку – знайде здоров’я і багатство в майбутньому році; Дощова П’ятдесятниця – літо буде теплим; Якщо цього дня спекотно – все літо буде посушливим.”

 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)