Цифри в платіжках за газ зростуть у рази!
Сб. 21 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Цифри в платіжках за газ зростуть у рази!

OTnPTp7jДо Тернополя повернулося тепло — до кінця тижня температура повітря знову має зрости до плюс 30. За такої спеки якось не хочеться думати про зиму і тепло в домівках, однак даремно, адже трохи більше ніж за два тижні в Україні офіційно стартує опалювальний сезон, що триватиме з 1 жовтня ц.р. до 30 квітня наступного року. І розпочнеться сезон за нових реалій — ціни на газ ще навесні значно зросли, і це, безумовно, сильно вдарить нас по кишенях. Наскільки ж саме це позначиться на платіжках за газ для тих, хто користується індивідуальним опаленням?

Якщо пам’ятаєте, минулого опалювального періоду кубометр газу коштував трохи більше 1 грн. У зимовий місяць на опалення, наприклад, трикімнатної квартири тернополяни використовували до 300 кубометрів газу, плата за який складала трішки більше 300 грн. Тепер цифри значно змінилися.

— Згідно з постановою №583 Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затверджені нові тарифи на газ, — пояснює начальник відділу розрахунків  населення за природний газ ПАТ “Тернопільміськгаз” Людмила Полотнянко. — Споживачі, які використовують газ лише для приготування їжі і підігрів води (бойлерні системи), будуть платити 7,18 грн. за кубометр. Ті ж домогосподарства, де користуються індивідуальним опаленням, з 1 жовтня і до 30 квітня за перші використані 200 кубометрів газу на місяць будуть платити по 3,60 грн., а за решту використаного газу — по 7,18 грн. за кубометр. Тобто, за 300 кубометрів виходить 1438 грн. (див. приклад).

Приклад

Якщо ви, наприклад, в грудні використаєте 300 кубометрів газу, то за перші 200 кубометрів платитимете 3,60 грн./куб.м, а за  решту — 7,18 грн./куб.м. Тобто ви платитимете: 200 куб. м х 3,60 грн. + 100 куб. м х 7,18 грн. = 1438 грн.

Сума виходить чималенька, підтверджує Людмила Полотнянко, тому радить усім власникам квартир з індивідуальним опаленням терміново оформляти субсидії і не ставити під загрозу сімейний бюджет.

Наразі субсидії оформили трохи більше 1600 домогосподарств у Тернопільському районі та близько 5000 — у місті Тернополі, тоді як загалом домогосподарств, які користуються індивідуальним опаленням, в обласному центрі та Тернопільському районі близько 65 000. Щоправда, цифри ці ще не остаточні, адже багато споживачів, які не потрапляли під субсидії влітку, зможуть оформити їх на опалювальний період.