У Бережанах активісти пікетували райвідділ міліції
Нд. 1 Серпня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Бережанах активісти пікетували райвідділ міліції

БережанахУ Бережанах місцеві мешканці разом з активістами тернопільського осередку ВО «Автомайдан» і ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» влаштували пікет під райвідділом міліції під гаслом: «Правоохоронці, які замість боротьби з корупцією намагаються її очолити, мають бути покарані». Привід акції протесту – відсутність реакції міліціянтів на навмисне знищення автомобіля заступника голови ГО «Бережанська самооборона» Любомира Кузяка, а також «кришування» нелегального продажу алкоголю, видобутку каменю у кар’єрах і вирубки лісу. Протестувальники вимагали здійснити повноцінну перевірку роботи начальника РВ УМВС у Бережанському районі Петра Процика й начальника РВ ДАІ Петра Лесіва, а якщо факти зловживань підтвердяться, негайно їх звільнити з посад і з роботи. Відповідний лист-звернення активісти підготували до обласного прокурора О. Мартинюка і начальника ДАІ у Тернопільській області А. Матрифайла.

– У нас назбиралося багато запитань до
П. Проціва і до П. Лесіва, – кажуть активісти, – але, як з’ясувалося, останній уже два місяці переховується на лікарняному. Ми неодноразово виявляли факти незаконного видобутку каменю в кар’єрах, адже на території району є дозвіл лише на видобуток пісковика. Виїжджали й до лісу, знімали на відео незаконне вирубування дерев, зверталися з відповідними заявами до міліції, але жодної реакції не було і нема. «Все законно», – одна заяложена відповідь на наші звертання, а ліс як вирізали, так і вирізають, така ж ситуація і з каменем. До речі, поки ми розмовляли з П. Процівим під райвідділом міліції, повз нас проїхали шість вантажівок – дві з каменем і чотири з лісом. То про що може бути мова?!

Активісти порушили ряд інших проблем, на які бережанські міліціянти заплющують очі. Зокрема, стосовно незаконного будівництва МАФів на вул. Січових Стрільців. Спеціальна комісія, що вивчала ситуацію, теж підтвердила факти порушень. У міліції порушили кримінальне провадження, але… справу закрили.

– Правоохоронці зовсім не розібралися у справі, – пояснюють активісти. – Крім того, що дослідила спеціально створена комісія, були ще й порушені норми будівництва, повирізали каштани, а найголовніше – все це робили за підробленими документами, тільки ніхто цього не взяв до уваги. А пояснення бездіяльності міліції доволі просте – МАФи встановлювали високопосадовці району…

Незаконний збут алкоголю і самогоноваріння у місті теж ні для кого не новина. У центрі, наприклад, відкрито працюють так звані «точки», де цілодобово продають спиртне. «Самооборонівці» навіть зняли на відео, як бережанські ділки розливають алкоголь, але й у цьому випадку торговців ніхто притягувати до відповідальності не поспішає, бо, за словами активістів, правоохоронці щомісяця збирають «данину» з тих «точок».

Увагу активістів викликав і той факт, що начальник ДАІ Петро Лесів щодня проїжджає близько 200 км, адже мешкає в Калуші Івано-Франківської області. Вони порахували, що за місяць головний даїшник району витрачає понад вісім тисяч гривень на пальне при зарплаті чотири тисячі.

– Лесів «кришує» не одну корупційну схему, – переконані активісти. – До нас навіть зверталися працівники ДАІ зі скаргою, що їм не видають пального на зміну. А чому не видають? Та тому, що начальнику потрібно їздити додому, а працівники через це змушені брати хабарі на дорозі. Маємо інформацію, що за вказівкою Лесіва вони беруть побори з водіїв, підприємців, таксистів, що Лесів сідає за кермо в нетверезому стані. Та для таких горе-міліціянтів не тільки люстрація потрібна, а й каталажка! І починати перевірку потрібно з Калуша, за ним там золоті верби ростуть. З Калуша Лесів пішов зі скандалом, але завдяки впливовим знайомствам його спочатку перевели до Монастириська, потім – до Козової, а кілька років тому – до Бережан, та ще й підвищили з майора до підполковника!..

Після того, як активісти неодноразово викривали факти зловживань посадовців і, зокрема, Петра Лесіва, невідомі побили й облили червоною фарбою автівку «самооборонівця» Любомира Кузяка. Сталося це 24 червня, близько четвертої ранку, однак результатів розслідування нема й досі.

– Не сумніваюся, що це пов’язано з громадською діяльністю, – каже Любомир. – Машина стояла на подвір’ї біля будинку, тому зловмисникам було легко до неї підібратися. А напередодні нашим активістам погрожували від імені Лесіва. І ми хочемо, щоб країна змінилася… Та цього не буде доти, доки при владі залишатимуться хабарники і «кришувальники». Ви ж  подивіться, представники влади починають щось робити лише тоді, коли піднімається громадськість, коли оприлюднюють докази зловживань, порушень, афер. Для чого тоді міліція, прокуратура, які не реагують на факти відразу, а лише тоді, коли на них натиснуть? Громадські активісти мають набагато менше можливостей, а ця робота – прямі обов’язки правоохоронців, їм держава гроші за це платить…

ірина КОШІЛЬ


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)