У країні, яка воює, неприпустимо заморожувати зарплати військовим, – «УДАР Віталія Кличка»
Чт. 26 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У країні, яка воює, неприпустимо заморожувати зарплати військовим, – «УДАР Віталія Кличка»

Для зміцнення обороноздатності країни потрібно негайно збільшити видатки на оборону вже з лютого.

Про це заявили у партії «УДАР Віталія Кличка».

УДАРівці вважають, що загроза широкомасштабного російського військового наступу на Україну вимагає консолідації зусиль в обороні нашої країни. Безпрецедентна підтримка наших західних партнерів має доповнюватися зусиллями української влади у мобілізації внутрішніх ресурсів для посилення нашого оборонного потенціалу.

– Від цього залежить не лише наша здатність захистити кордони та українців, а й можливість запобігти широкомасштабному наступу російського агресора. Ворог має розуміти, що ціна наступу для них буде високою, наголошують в «УДАРі Віталія Кличка».

У партії кажуть, цього року в бюджеті на сферу безпеки та оборони передбачена сума понад 320 млрд грн. Так, це є рекордною сумою для України і становить 6% ВВП. Водночас безпосередньо на оборону (виділена сума на  Міністерство оборони) становить лише 133 млрд. У той же час на проекти ремонту доріг в рамках «Великого будівництва» передбачено майже 142 млрд грн.

– Високий відсоток ВВП, виділений на оборону і безпеку, не має нас заспокоювати. Рівень нинішнього ВВП України непорівнянний з розвиненими країнами. На перший погляд, у відсотках від ВВП це більша сума, аніж спрямовують на оборону Росія чи Сполучені Штати. Але за цими цифрами зовсім мало того, що стосується реального підвищення обороноздатності України, пояснюють УДАРівці. 

Заробітну плату військовослужбовців востаннє збільшував своїм наказом ще міністр оборони Степан Полторак. Це було три роки тому – з 1 січня 2019 року.  У той же час президент Зеленський минулого року підписав указ про збільшення заробітних плат для військових аж з 1 січня 2023 року.

– У країні, яка воює, не припустимо заморожувати зарплати військовим. Держава має дбати про своїх захисників. Підвищення зарплат військовим медикам та льотчикам, яке відбулося цього року, хоч і важлива, але лише крапля у морі. Окрім недостатнього фінансового забезпечення особового складу ЗСУ, упродовж років спостерігається стагнація в питанні переозброєння нашої Армії. Державне оборонне замовлення не виконується. Тому маємо дивитися правді у вічі і визнати, що в ситуації загрози широкомасштабної війни потрібно визначити чіткий пріоритет – оборону, – зазначають в партії.

УДАРівці наголошують, що влада має зосередити увагу не на «Велике будівництво», а на оборону країни.

– Звертаємося до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з вимогою переглянути держбюджет 2022 та збільшити видатки на оборону, оборонні замовлення, підвищити зарплати військовим. Це ключовий пріоритет для країни. Питання не в тому, коли нападе Росія, а в тому – чи готова Україна до такого нападу, резюмували в «УДАРі Віталія Кличка».


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!