У Тернопільській області зріст індекс споживчих цін
Чт. 9 Липня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

У Тернопільській області зріст індекс споживчих цін

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Головне управління статистики у Тернопільській області прозвітувало, що зросли ціни на споживчому ринку області у жовтні 2019 р.

Порівняно з попереднім місяцем на 0,6%, з початку року – на 4,4%, по Україні – на 0,7% та 4,2% відповідно.

На споживчому ринку області у жовтні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому зросли на 0,9%. Найбільше подорожчали гречані крупи (на 27,4%) та яйця (на 11,0%). На 4,9–3,2% зросли в ціні сметана, молоко, овочі. Крім того, на 1,9–0,4% стали дорожчими сири, кондитерські вироби з цукру, масло, олія. Водночас на 3,3% та 2,4% подешевшали борошно пшеничне та цукор, на 1,4–0,5% – рис, макаронні вироби, м’ясо та м’ясопродукти, риба та продукти з риби, фрукти.

Алкогольні напої та тютюнові вироби стали дорожчими на 0,5%, у т.ч. тютюнові вироби – на 1,1%. Одяг і взуття подорожчали на 1,7%, зокрема, взуття – на 2,4%, одяг – на 1,2%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,7% відбулося за рахунок зниження цін на природний газ на 4,4%. Разом з тим відбулося підвищення тарифів на каналізацію та водопостачання на 6,6% та 4,1% відповідно. Ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,7%, в основному через здешевлення проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 4,2% і автомобілів на 2,2%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 4,5%, що пов’язано з подорожчанням мобільного зв’язку на 10,7%.Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 1,3%.

Індекс споживчих цін (ІСЦ, індекс інфляції) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!


Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)