У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим
Чт. 25 Лютого 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернопільській університетській лікарні проводитимуть операції на серці новонародженим

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Найменшим мешканцям Тернопільщини зможуть проводити операції на серці. Нову послугу надаватимуть на базі Тернопільської університетської лікарні за сприяння Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш разом із директором інституту імені М. Амосова Василем Лазоришинцем оглянули потужності медзакладу.

«Операції проводитимуть як новонародженим, так і підліткам. Давно таких операцій у нашій області не проводили, – каже Володимир Труш. – Допомогу нам надаватиме інститут серцево-судинної хірургії імені М. Амосова як технікою, так і спеціалістами. Відділення кардіохірургії університетської лікарні є надзвичайно потужним. А ми можемо доукомплектувати його з мінімальною кількістю вкладень».

За словами Василя Лазоришинця, дитяча кардіохірургія має суттєві відмінності від дорослої та потребує специфічного обладнання.

«Для відкриття дитячої кардіохірургії медзаклад потрібно буде додатково забезпечити новітнім обладнанням та підготувати вузькоспеціалізованих фахівців. Адже діти — це пацієнти, які потребують особливої уваги. За загальними підрахунками, щоби провести 100 операцій на серці дітям, необхідно буде приблизно 10 млн. грн», – зазначив Василь Лазоришинець, директор інституту імені М. Амосова.

Операції проводитимуть як на відкритому серці, так і малоінвазивними методами лікування. Останні менш травматичні та не потребують тривалого відновлення.

«Упродовж двох років в університетській лікарні проводили операції на відкритому серці пацієнтам із патологіями. У лікарні працює спеціаліст із дитячої кардіохірургії. Тому в нас є усі можливості виконувати хірургічне втручання дітям», – розповідає Василь Бліхар, головний лікар Тернопільської університетської лікарні.

Для додаткової підготовки спеціалістів розглядають варіанти співпраці з інститутом Амосова. Відтак кращі студенти Тернопільської медичного університету імені І. Я. Горбачевського зможуть проходити інтернатуру не лише в Тернопільській університетській лікарні, а й у національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. Амосова.

Джерело: Тижневик “Номер один”


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)