У Тернопільському архіві запрацювала виставка присвячена до 101-річниці проголошення Акту Злуки
Нд. 24 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернопільському архіві запрацювала виставка присвячена до 101-річниці проголошення Акту Злуки

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Виставка представлена чотирма розділами, які послідовно допомагають відтворити історію періоду об’єднання українських земель.

У першому розділі експозиції виставки представлені збірки документів, матеріалів, публікацій, які висвітлюють події Української революції 1917 – 1921 років. Календар історичних подій за лютий 1917 – березень 1918 років,  Конституційні акти України 1917 – 1920 років, а також «Тимчасовий земельний закон затверджений Українською Центральною Радою 18 січня 1918 року.  

У другій частині експонуються публікації, документи і матеріали про бій під Крутами. Експонується спомин одного із учасників бою Ігоря Лоського. Експонується інформація про випуск поштівок до річниці бою під Крутами у 1937 році у Тернопільському воєводстві, як доказ збору коштів для проведення політичних заходів, а також світлина даної листівки.   

У третьому розділі представлені документи, матеріали періоду УНР. Найцікавіші – це заява Хоменка Олександра про вступ до війська УНР у 1919 році, записна книжка козака УНР. Також наявні списки тернополян – колишніх офіцерів українських військових формувань. 

Завершує експозицію документи і матеріали періоду Злуки українських земель та про святкування Дня Соборності в минулому і сьогоденні. Цікавим є документ про оголошення амністії дезертирам з нагоди Злуки українських земель у 1919 році.

 


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
















Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)