У Тернополі діє банерна виставка «Проти Голіафа»
Пт. 30 Жовтня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі діє банерна виставка «Проти Голіафа»

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Виставку презентували у національному музеї визвольної боротьби Тернопільщини. 

«Декалог українського націоналіста – “Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї” – це не просто слова. Історія старшого наукового працівника музею політв’язнів Ігоря Олещука це доводить. Він показує нам як потрібно любити Україну. Сьогодні цей дух перейняла молодь, для того, щоб продовжувати розбудовувати нашу державу», – каже заступник голови Тернопільської обласної адміністрації Віктор Устенко.

Проєкт «Проти Голіафа» покликаний розповісти історію жінок і чоловіків з УПА, які кинули виклик двом тоталітарним режимам. Це — Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі й не відкликав Акт відновлення Української Держави; Роман Шухевич, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом; Василь Галаса – автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу; Василь Кук, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича; Євген Грицяк – один із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу; Катерина Зарицька — організаторка Українського Червоного Хреста; Ірина Тимочко-Камінська – надрайонна провідниця, бойова командирка, котра ще зі шкільної лави пішла в армію й особисто брала участь у боях; Ілля Оберишин, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

Організатор: Центр досліджень визвольного руху. Партнери: Український інститут національної пам’яті та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ». Над проєктом працювали: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Петро Клим, Катерина Ніколаєнко, Олена Шарговська, Назар Ясиневич, Ярина Ясиневич.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)