У Тернополі патрульні інформували громадянам, як вберегтися від шахраїв
Ср. 27 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі патрульні інформували громадянам, як вберегтися від шахраїв

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Місцеві правоохоронці провели роз’яснення серед громадян щодо найбільш поширених схем привласнення коштів.

Часто люди, особливо похилого віку, стають жертвами аферистів, які різноманітними способами намагаються отримати кошти, цінні речі, персональні дані та банківські картки.

Існують тисячі схем, які використовують шахраї: вони часто представляються працівниками банків, телефонують до вас й попереджають, що з вашої картки невідомі особи намагаються зняти значну суму грошей та пропонують негайно заблокувати її, а для цього вимагають від вас номер, пін-код та іншу банківську інформацію. Або ж розповідають, що передають вашу справу до суду, адже ви, нібито, винні банку значну суму коштів.

Ще однією з загальновідомих шахрайських схем, є повідомлення чи дзвінок про виграш якогось товару (побутова техніка, автомобіль, квартира). Людина, на радощах, готова віддати стільки коштів, скільки вказав їй аферист. У результаті — ні виграшу, ні грошей.
 
Щоб не стати жертвою шахраїв:
  • не панікуйте та будьте розсудливими, оскільки аферисти завжди здійснюють психологічний тиск, щоб отримати бажане;
  • не переказуйте кошти на банківські картки та мобільні рахунки, не розголошуйте конфіденційну інформацію про свою картку (номер та пін-код);
  • відразу перевіряйте інформацію яку вам розповіли: зателефонуйте рідним та переконайтесь, що з ними все добре, зателефонуйте в службу підтримки вашого банку та дізнайтеся про стан ваших карток чи рахунків;
  • розповідайте про можливі схеми аферистів своїм рідним, особливо людям поважного віку, аби вберегти їх від небажаних наслідків.

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)