У Тернополі презентували перевидання книги "Бандерівська скриня: Архів УПА з криївки в Кордишеві на Шумщині"
Ср. 12 Травня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі презентували перевидання книги “Бандерівська скриня: Архів УПА з криївки в Кордишеві на Шумщині”

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

В  приміщенні Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки презентували доповнене й перевидане видання книги «Бандерівська скриня: архів УПА з криївки в Кордишеві на Шумщині».

У виданні зібрано цінні повстанські матеріали 1940-х років, які виявлені у двох криївках на піддашші церкви в селі Кордишів.

Першу таку незвичну криївку виявили ще 2011 року в Кордишеві, коли взялися перекривати церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Серед знайденого – накази, вказівки, звернення, інструкції, листівки ОУН, часописи УПА, агітаційні матеріали, патріотична література, організаційні та господарські записи. Усі документи були поміщені у скриню. Окрім того, тут виявили зброю, одяг і предмети побуту. До слова, в криївці лежала граната, і лише дивом вдалося уникнути нещастя: через іржаву чеку вона не спрацювала, коли до дзвіниці зайшов староста церкви й зачепив розтяжку.

 Усі ці матеріали зібрали й 2017 року видали книгу «Бандерівська скриня. Історія криївки в селі Кордишів Шумського району».

2019 року місцеві краєзнавці спільно з фахівцями Наукового центру дослідження культурної спадщини відшукали вхід у схрон. Тоді ж, продовживши дослідження церкви в Кордишеві, знайшли ще одну замасковану криївку. Відтак наприкінці 2019-го книгу доповнили й перевидали.

До нового видання додали інформацію про те, хто саме переховувався у криївці. З’ясували, що це упівці, які входили до керівництва районного та підрайонного проводів ОУН. Про це дізналися з документів архівів СБУ та МВС, а також під час експедиції обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)