У Тернополі триває вакцинація від грипу
Вт. 2 Березня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі триває вакцинація від грипу

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
У Тернополі крім коронавірусної інфекції, з настанням холодної пори року, спостерігається ріст захворюваності на ГРВІ та грип.

До прогнозів Всесвітньої організації охорони здоров’я, цього сезону в Україні ‎циркулюватиме чотири штами грипу, три з яких вперше будуть зустрічатися, серед яких:
· вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019 (H1N1) pdm09;
· вірус, подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2);
· вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B/Victoria);
· вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).
Щеплення проти грипу зменшує ймовірність ‎смерті від вірусу на 80%, а ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень – на ‎‎60%. 
Щеплення рекомендоване: дітям молодшого віку (окрім немовлят до 6 місяців), медпрацівникам, учителям, дітям віком до п’яти років, вагітним жінкам, літнім людям віком від 60 років, пацієнтам із хронічними захворюваннями та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.
Вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону, але найбільш оптимальним періодом для проведення щеплень є період до сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ, який зазвичай починається у листопаді – грудні.
В епідсезоні 2020–2021 років на приватний ринок України поставлено 665 000 доз вакцин від грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна); «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна); «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна); «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна). Трьохвалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох штамів грипу, чотирьохвалентна, відповідно, – від чотирьох.
Для того, щоб вакцинуватися від грипу, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта. Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспотування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.
 
 

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)