У Тернополі тяжко орендувати квартиру через іноземців
Сб. 24 Липня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі тяжко орендувати квартиру через іноземців

Untitled-2– Попередній власник виселив мене з квартири через те, що знайшов більше достойного кандидата – іноземного студента, який замість 100 доларів, які я платила щомісяця, згодився платити на 50 доларів більше, – розповідає тернополянка Наталя. – Звісно, що власник квартири надав перевагу іноземцю… Хоча господар щирий українець і справжній патріот: на усі свята неодмінно одягає вишиванку, але як відомо, гроші не пахнуть, і коли йдеться мова про вигоду, тут відразу проявляється галицька вдача.

Й справді іноземні студенти не лише заполонили тернопільські виші, а й квартири тернополян. Через це пересічним місцевим мешканцям чи жителям області важко винайняти житло. Через «стрибок» валюти ціни на оренду поповзли вгору. Так, вартість однокімнатної квартири коливається від 1600 гривень, двокімнатна від 2 тисяч і вище.

 – Я дуже ціную усіх власників квартир і тому стараюся з іноземцями не мати справи, – каже власник агенції нерухомості «Богуслава» Наталія Демчишин. – Із чуток і гіркого досвіду знаю, що ті долари, які платять за оренду, господарям квартири «боком вилазять» і замість того, щоб заробити, власники виходять у мінус. Річ у тім, що у них зовсім інша культура і ментальність. Приміром, у деяких з них специфічний запах тіла з яким жодна хімчистка не впорається, відтак ті матраци і простирадла, на яких вони спали, просто треба викинути на смітник. А коштують вони недешево. Якщо казати про порядок і чистоту, то деяким чоловікам культура забороняє поратися по господарству. А сміття, яке назбиралося, вони просто кладуть до тумби чи шухляди… Можете уявити, що через місяць-два у такій квартирі робиться! Та, що й казати, нещодавно, знайома попросила на кілька діб поселити іноземців. Через два дні до мене зателефонували схвильовані сусіди, щоб я приїхала і подивилася, що там робиться… Словом, картину я застала не з приємних. Усі вікна в квартирі були відчинені навстіж, лунала гучна музика під яку веселилося 14(!) людей… А квартиру орендували лише на чотирьох. Однак це ще не найгірше, після їх гостювання довелося тиждень квартиру відмивати. Я й досі не розумію, нащо у шухляди для брудної білизни складати сміття від овочів… Після цього я зареклася мати з ними справу, я ціную своїх клієнтів і хочу, щоб мені не соромно було їм в очі дивитися…

Тим часом серед іноземців процвітає бізнес з нерухомості. Вони серед своїх «перепродують» оренду на житло, заробляючи непогані гроші. Відтак попит на квартири давно перевищує пропозицію.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)