У Тернополі учасники бойових дій у зоні АТО їздитимуть у маршрутках міста безкоштовно
Пт. 27 Травня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі учасники бойових дій у зоні АТО їздитимуть у маршрутках міста безкоштовно

маршруткиТернополяни, які є учасниками бойових дій, будуть їздити у маршрутках міста безкоштовно у необмеженій кількості. Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету у міській раді за участі представників фірм-перевізників.

Позбавлення ліцензії за відмову перевезення бійців АТО

«На засіданні виконавчого комітету було укладено договір з перевізниками на перевезення пасажирів у громадському транспорті в місті Тернополі. Цим договором передбачено, що учасники бойових дій мають право безкоштовного проїзду у громадському транспорті незалежно від їхньої кількості. Окрім того, було прийнято рішення, що школярі користуватимуться 50% пільгами на проїзд у маршрутках не лише у навчальні дні, а й у вихідні. За виключенням офіційних канікул», – заявив міський голова Тернополя.

«Нещодавно до мене у розділі сайту міської ради «Питання-відповіді», звернулася мешканка Тернополя, яка повідомила, що нещодавно водій маршрутки №13 з нецензурною лайкою накинувся на бійця АТО, який мав при собі відповідне посвідчення, вимагаючи заплатити за проїзд. Зі всією відповідальністю заявляю, що тепер у разі будь-якої спроби порушення права бійців АТО та інших учасників бойових дій на безкоштовний необмежений проїзд у маршрутках, не л
ише водій буде звільнений з роботи, а й фірма-перевізник буде позбавлена ліцензії на перевезення. Ми не дозволимо ображати захисників Батьківщини», – підкреслив Сергій Надал.
Ціну на проїзд визначать громадські інспектори

Також під час засідання виконкому перевізники міста виступилиз вимогою переглянути тариф на перевезення пасажирів у громадському транспорті та встановити його на рівні 3 гривні 50 копійок. Аргументують це підвищенням цін в усіх сферах економіки та необхідністю проводити ремонт громадського транспорту.

У мерії зазначили, що для вивчення ситуації буде створена спеціальна комісія. Так, у комісію увійдуть громадські інспектори та представники податкової інспекції, які перевірить об’єктивність поданої перевізниками інформації.

«Сьогодні є проблема, що перевізникам заборгувала держава кошти за перевезення пільговиків. Наприклад, електротранспорту, станом на 1 травня, заборговано більше десяти (10 000 000!) мільйонів гривень, автоперевізникам – більше чотирьох мільйонів гривень. Цей фактор також впливає на роботу громадського транспорту міста», – інформують у мерії.

У свою чергу міський голова Тернополя зауважив, що говорити про підвищення цін на проїзд можна говорити лише після його схвалення громадою.
«Спецкомісія буде сформована за участі громадських контролерів, представників громадських організацій. Представники Державної фіскальної служби будуть професійно допомагати громадським активістам. Лише після висновків цієї спеціальної комісії, мерія повернеться до розгляду питання зміни ціни на перевезення в маршрутному транспорті», – підсумував Сергій Надал.

Джерело: Тернопіль. Файне місто