У Тернополі відкриють вперше унікальну виставку автентики
Пт. 22 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі відкриють вперше унікальну виставку автентики

Спадок
Спадок

28 грудня о15 год. тернополян та гостей міста чекає неперевершена подія – презентація унікальної колекції автентики Ірини та Тараса Демкур.

Їхні надбання для загального огляду буде представлено у етногалереї «Спадок» ТВЦ «Атріум»(5поверх). Відкриття етногалереї – це наближення до усвідомлення Всесвіту як обертання енергій, відчуття ритму Світотворення: у минулому, сьогоденні, майбутньому; це бажання продемонструвати і зробити доступними для огляду поціновувачів і широкого глядача ужиткові і спадкові речі українців; це бажання і можливість глибше поринути у багатий світ української культури за допомогою детальнішого ознайомлення з вишиваним спадком нашого народу.

Одним з важливих джерел вивчення автентичного мистецтва рідного краю є вишивка, котра відображає ключові елементи світогляду нашої нації. Основу експозиції становлять старовинні зразки автентичного одягу, рушники (божники, хлібники, весільні).

Побачать тернополяни і нещодавно придбану на Сумщині колекції кролевецьких рушників (до 80 рушників, один із яких датований 1915 роком), керамічних тарілок з рисунками; ткацький верстат середини століття у робочому стані із зразками витканого полотна; предмети побуту (свічники, мисники, килими, ткацький верстат); українські повнокомплектні жіночі строї більшості регіонів України; жіночі дорогоцінні прикраси (дукати, згарди, коралі, пацьорки тощо); елементи строїв (плахти, крайки, горсетки, платки , кожухи, кептарі, черевички).

Читайте також: Дивовижну казку-мюзикл поставили у Тернополі

Експозиція
Експозиція

Окрім того, буде представлено скатертини, покривала, домоткані ряднини, гуцульські килими, старовинні музичні інструменти, домашній інвентар та багато іншого.

Головна «дійова особа» експозиції СКРИНЯ, яка є предметом і символом, що передається у спадок. Саме вона зберігає всі сімейні скарби для нащадків. А в скрині відомих меценатів чимало назбиралося таких скарбів. Зокрема, оригінали документів часів національно-визвольних змагань УПА, які були знайдені у металічному бідоні за наших днів, є ікони церковні і хатні; картини про побут селян на Україні (одна з яких ймовірно належить перу Т.Шевченка і потребує експертизи та реставрації, вишитий гладдю унікальний портрет австрійського цісаря початку століття),

Нагадаємо, що з нагоди Дня Незалежності у 2014 році відбулася перша виставка автентики від цих відомих меценатів і підприємців. Національні строї викликали чималий інтерес. Саме тоді в родини Демкур виникла ідея щодо створення етногалереї «Спадок». .Під час відкриття етногалереї «Спадок» відвідувачі зможуть побачити колекцію кролевецьких рушників, колекцію українських строїв більшості регіонів України, фотоінсталяцію побуту української родини, виставку і продаж прикрас із колекції відомої в Україні мисткині Роксоляни Шимчук, декоративну експозицію зі зразків вишитих робіт, колекцію ляльок-мотанок від Людмили Павлової та багато іншого. Запрошуємо на відкриття


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)