У Тернополі відкрили "Дім ветерана" для учасників російсько-української війни та волонтерів
Вт. 25 Січня 2022

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі відкрили “Дім ветерана” для учасників російсько-української війни та волонтерів

“Дім ветерана ” відкрили в Тернополі. Це приміщення, де для учасників російсько-української війни проводитимуть лекції та тренінги, там є тренажерний зал, а також з бійцями працюватимуть психологи. Про це Суспільному розповів співорганізатор проєкту Сергій Коновал.

“Дім ветерана” відкрили на проспекті Злуки. Його площа майже 250 квадратних метрів. У приміщенні 12 кімнат. Наразі готові тренажерний зал та лекторій. Кімната для тренувань обладнана близько десятьма тренажерами. Про це розповів учасник російсько-української війни Артем Коновал. Чоловік каже, що буде виконувати роль спортивного інструктора:

“Вага від одного до тридцяти кг. Можна вільно навантажувати всі групи м’язів. Так само тут є штанги, які допоможуть робити присяд, режим лежачи і жим під різними кутами”.

У Тернополі відкрили "Дім ветерана" для учасників російсько-української війни та волонтерів

У лекторії для бійців будуть проводити тренінги, семінари та навчання. На відкриття Будинку ветерана прийшли учасники російсько-української війни зі своїми сім’ями, волонтери. Серед них 30-річний Павло Тарасенко. У 2016 він пішов добровольцем на Схід. Зараз, розповідає чоловік, він приватний підприємець.

“Тут будуть проводитися різноманітні лекції, тренінги, буде простір для особистого саморозвитку.

Мене зараз цікавили б лекції з бізнесу”, – каже Тарасенко.

Поки окремої кімнати для роботи з психологом немає, терапію будуть проводити у лекторії. Олег Гуковський – один із психотерапевтів, який буде надавати свої послуги бійцям. Чоловік розповідає, працює з військовими з 2014 року.

“Головні чинники виникнення ПТСР – пов’язані не з війною, а з поверненням. Тобто те, як суспільство сприймає, наскільки ветерани можуть відчувати соціальну справедливість. Те, як ветеранам вдається сформувати якісь ресурсні спільноти, і знайти безпечні місця. “Дім ветерана” має шанс стати безпечним місцем для учасників російсько-української війни”.

Тернопільський доброволець Тарас із позивним “Химера” каже, після повернення з війни психолога не відвідував:

“Коли тут будуть працювати психологи, це буде дуже чудово. Люди соціалізуються, вони повернуться до життя і зможуть працювати, ростити дітей”.

У Тернополі відкрили "Дім ветерана" для учасників російсько-української війни та волонтерів

Співорганізатор проєкту Сергій Коновал каже, загальну вартість проєкту не підраховували:

“Дуже важко порахувати, нам і грошима допомагали дуже багато добродіїв, будівельними матеріалами, речами. Обладнання – це ми виграли “Громадський бюджет” на 300 тисяч. За рахунок цього було реалізовано тренажери, комп’ютери, устаткування деяке”.

У Тернополі відкрили "Дім ветерана" для учасників російсько-української війни та волонтерів

Ремонт в інших кімнатах повинні завершити до літа наступного року.

У Тернопільській області зареєстровано майже 7 тисяч ветеранів російсько-української війни. Про це повідомив начальник обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Микола Казюк.


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)