У Тернополі відновили та протестували єдину в Західній Україні картингову трасу
Чт. 9 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

У Тернополі відновили та протестували єдину в Західній Україні картингову трасу

Untitled-5Так уже склалося, що земельні питання викликають особливий інтерес у представників інститутів громадянського суспільства та небайдужих тернополян. Це й не дивно, адже кожен свідомий мешканець краю воліє бачити за вікном буяння зелені, а не будівництво чергової багатоповерхівки. Доконаним залишається і той факт, що зміни, яких сьогодні потребує Україна неминуче пов’язані із залученням інвестицій.

Водночас, чимало активістів б’ють на сполох відразу ж після початку будівельних робіт на території міста і закликають мешканців підніматися на боротьбу проти «вседозволеності та дерибанів». Свого часу схожа ситуація склалася довкола будівництва ринку на вулиці Шептицького. В 2014 р. міська рада оголошує конкурс та залучає інвестора, який зобов’язується збудувати нове приміщення для торгівлі, згідно європейських стандартів. На цьому баталії поблизу парку «Топільче» не припиняються. Мало хто знає, але неподалік «стометрівки» розташовується єдина в Західній Україні картингова траса.

Історія картингової траси сягає минулого століття, її будівництво розпочалося ще в 1983 році. Проте, збудувавши трасу, опікуватися нею було нікому, і до останнього часу вона «жила» згідно радянської документації. Світло у кінці тунелю, тобто можливість приватизації траси комунальною установою обласної ради, яка фактично нею опікувалася, з’явилася за каденції декілька років тому.

Нещодавно керівництво Тернопільського обласного комунального центру наукової-технічної творчості школярів та учнівської молоді звернулося в обласну раду із проханням відремонтувати покриття траси, оскільки воно було пошкодженим та не придатним для використання за призначенням. Обласна рада, у свою чергу, перенаправила лист міській раді. Як зазначає керівник установи: «Центр займається позашкільною освітою дітей. На його базі активно працює секція картингу, в якій тренуються маленькі спортсмени зі всієї області. Ця траса – єдина сертифікована в Західній Україні, її відновлення дасть можливість проводити змагання на всеукраїнському рівні».

Сьогодні можемо впевнено стверджувати, що окрім новозбудованого ринку, завдяки спільним зусиллями місцевої влади та інвестора, трасу, протяжністю майже 800 метрів, повністю відбудовано. Під час відкриття траси вже проведено перші тренування спортсменів з Тернопільської, Чернівецької та інших областей України.

«Ми відновили картингову трасу без витрачання бюджетних коштів. Це – добрий приклад співпраці всіх гілок влади та приватного бізнесу. Ця траса третя по величині в Україні та найбільша в Західному регіоні. Ми сподіваємось, що вже найближчим часом пройде сертифікація траси і ми зможемо на ній проводити всеукраїнські та міжнародні змагання», – зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Наразі тривають роботи із благоустрою навколишньої території та обладнання оглядових трибун. В планах місцевої влади – облаштування спеціальної території для змагань з авіамоделювання.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)