Українські села, які вимирають, очима канадського фотографа
Пн. 24 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Українські села, які вимирають, очима канадського фотографа

Те, що залишилося від українського села, вирішила зазнимкувати канадський фотограф Вікторія Сорочинська. Вікторія – уродженка України.

702849_1120322068033696_1385500078_nВідтак, незважаючи на те, що нині мешкає у Берліні,  час від часу навідується до країв, звідки її корені. Упродовж кількох вояжів до України вона навідувалася і по селах, які розтяглися довкола столиці. Найцінніші кадри вона опублікувала.

«Ідея проекту народилася, коли після довгих років еміграції я вперше приїхала на рідну землю — у маленьке українське село, де жили мої дід і прабабуся, — розповіла фотограф виданню Bird In Flight. – Спогади про те, як ми усією сім’єю приїжджали до них на літо, завжди були сповнені світлом і радістю.

Спочатку було складно знайти потрібний ракурс, і перші спроби виходили занадто сентиментальними. Я ніби намагалася зіставити дитячі спогади із реальністю. Лише через кілька років зрозуміла, що хочу показати: чесні портрети людей, які доживають старість в українських селах, і їхні будинки, що з ними вони злилися воєдино. Адже багато хто з тих людей не хоче переїжджати, навіть коли діти кличуть до себе. Вони не готові залишити звичне життя. На їхніх обличчях можна прочитати багато про минуле та сьогодення. Я повинна була лише привернути до них увагу, аби глядач міг хоча б на мить замислитися».
Загрузка...Loading...