Унікальний скарб з Тернопілля намагалися продати на Німецькому аукціоні
Нд. 20 Вересня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Унікальний скарб з Тернопілля намагалися продати на Німецькому аукціоні

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Восени 2019 р. на Тернопільщині було знайдено унікальний комплекс срібних речей римського часу, до якого входили фрагменти посуду та ще кілька предметів.

Цей скарб є, без перебільшення, унікальним. Він датується третім століттям н.е. – часом економічних труднощів, коли вартість та значення металу стали важливішими за естетичну красу предметів, виготовлених з нього. Рублене срібло Римська Імперія використовує в цей час як дипломатичний інструмент для виплати подарунків або субсидій певним групам «варварів». Воно також могло використовуватися як форма військової оплати найманців з-за кордону, що служили Риму. Подібних речей у жодному українському музеї немає.

До кінця 2019 року цей скарб було виставлено для продажу на сумновідомому сайті, через який неодноразово продавалися археологічні пам’ятки, що в подальшому опинялися за кордоном.

Здавалося, ці речі втрачені.

Проте 18 травня 2020 р. український археолог і пам’яткоохоронець Максим Левада оприлюднив відомості про те, що 2 найяскравіші речі з проданого комплексу зараз виставлені на одному з німецьких аукціонів старожитностей у вигляді двох окремих лотів.
При цьому зловмисниками було вказано неправдивий провенанс: що обидві знахідки начебто походять «з приватної колекції з Південної Німеччини і відомі на арт-ринку з 1970-80 рр.».
За наявною інформацією, Міністерство культури (в усіх його ітераціях за останні півроку) не надавало дозволу на вивезення цих пам’яток. Тобто йдеться про контрабанду культурних цінностей, за що передбачено відповідальність відповідно до ст. 201 ККУ.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, втрутився у ситуацію  і  аукціон погодився зняти речі з продажу і на час перевірки не повертати їх власникові. А  українські дипломати активно працюють з правоохоронними органами ФРН для запуску офіційних процедур повернення незаконно вивезених пам’яток.
 
 

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)