Увага! Старт проекту «Малі міста – великі враження» 2019
Ср. 27 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Увага! Старт проекту «Малі міста – великі враження» 2019

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виконав свою обіцянку та збільшив фінансування проектів «Малі міста – великі враження» (конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей).

Цьогоріч на підтримку цього проекту виділено 50 млн. грн, які дадуть змогу втілити близько ста проектів у невеликих містах.

Цю новину було повідомлено 10 квітня на засіданні Кабінету Міністрів, Асоціацію міст України на якому представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсманнаголосив, що  можливість збереження культурної спадщини, впровадження нових культурних та креативних проектів має вкрай важливе значення. Так, проект «Малі міста – великі враження» – це колосальне середовище, в якому відкривається весь потенціал нашої української культури і створюється можливість розвитку для невеликих громад. 

«Тому ми маємо надати цільову підтримку на реалізацію таких проектів, до яких включаються десятки тисяч людей. У минулому році було підтримано близько десяти проектів і я пообіцяв, що ми розширимо цю підтримку. Думаю, що 50 млн грн, які передбачені у цьому році, дозволять реалізувати близько ста таких подій у невеликих містах», – сказав В.Гройсман. Також він наголосив, що потрібно підтримувати місцеве самоврядування, яке є найближче до людей, а усі наші реформи спрямовані саме на людей.

Презентував проект «Малі міста – великі враження» (завантажити)  Міністр культури України Євген Нищук. Він проінформував, що  вже схвалено Положення про проведення Конкурсу (читати) і та оголосив, що прийом заявок розпочинається через декілька днів, а саме – 15 квітня 2019 року. 5 липня буде відомо список переможців й одразу розпочнеться реалізація проектів, які повинні завершитись до 20 листопада. Цьогорічній конкурс пройде під гаслом «Дивись, Україно!»

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан:

«Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.  Дуже знаково, що цього року, як і обіцяв Глава Уряду, суттєво збільшено фінансування конкурсу – у державному бюджеті передбачено 50 млн грн. Асоціація міст України дякує Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за підтримку цієї вкрай важливої ініціативи, завдяки якій невеликі громади отримують можливість  розвиватися, зростати та ставати культурними центрами з власним потенціалом. Я пишаюся тим, що наша Асоціація залучена до такої доброї справи!»

Нагадаємо, минулого року пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». Конкурс підтримав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною. До експертної ради конкурсу увійшов Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. У січні 2019 року побачило світ видання за підсумками проекту (перейти).


Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)