У Тернополі розпочинається акція #ДійПротиНасильства Тернополян, які отримують субсидію, будуть перевіряти Понад 30 питань розглянули на сесії Тернопільської обласної ради Тернопільський парадокс: водоканал – без води (фотофакт) Тернопільський знайда: у “Хатіко” зимуватиме лелека У Тернополі з центра міста демонтували незаконний літній майданчик Тернопіль став молодіжною столицею України Тернопільська модель, яка стала обличчям двох арабських авіакомпаній, поділилася секретами успіху “Народився у сорочці” про чоловіка, який випав із тернопільської маршрутки Кран вбивця: на Тернопільщині через необережність загинув чоловік Біля печери “Оптимістична” на Борщівщині облаштовують кемпінг для туристів “Різдвяне диво”: у Тернополі оголосили конкурс на найкращий макет шопки З Тернополя курсуватиме новий потяг за одним із популярних напрямів Маєш ідею новорічно оформлення Тернополя? Бери участь у конкурсі Мальовничі кадри Тернополя показали у кліпі відомого музичного гурту

В прокуратурі Тернопільщини розповіли про найрезонансніші справи


Під головуванням прокурора області В‘ячеслава Перча відбулася оперативна нарада, на якій обговорено результати роботи органів прокуратури області у І півріччі 2019 року, визначено основні завдання на наступний період.

Зображення з інтернету

У роботі наради взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області та їх заступники, керівництво та начальники відділів місцевих прокуратур.

Завдяки злагодженій роботі апарату прокуратури області та місцевих прокуратур у виконанні покладених на прокуратуру завдань і функцій, вдалося досягнути певних позитивних результатів.

Вжитими заходами не допущено погіршення стану злочинності та забезпечено значно нижчий від загальнодержавного рівень злочинності на 10 тисяч населення.

Відбулось зменшення загальної кількості особливо тяжких та тяжких злочинів. На чверть менше вчинено умисних вбивств, на третину – умисних тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі зі смертельними наслідками. Вжитими заходами покращено стан розкриття кримінальних правопорушень.

У провадженні слідчих територіальних органів поліції перебувало 9802 кримінальних провадження, з яких у 5092 розслідування розпочато у звітному періоді.

Із закінчених кримінальних проваджень 1355 направлено до суду з обвинувальними актами, 14 – з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру та 21 – з клопотаннями про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Судами області за участі прокурорів розглянуто 1111 кримінальних проваджень, з яких 575 – з постановленням вироку, у тому числі 221 – на підставі угод (143 – про примирення, 78 – про визнання винуватості).

Забезпечено принципове реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених.

За результатами представницької діяльності прокурорами у сфері земельних відносин пред’явлено позовів на суму понад 168 млн грн, судами задоволено та добровільно відшкодовано понад 68 млн гривень. У сфері охорони дитинства з цих питань задоволено позовних вимог на суму 15 млн грн, державі повернуто 97 га земель.

Прокурорами вирішено понад 600 звернень, більша половина яких – з питань досудового розслідування. На особистому прийомі прийнято майже 250 громадян.

Водночас найближчим часом належить спрямувати додаткові зусилля на вирішення низки невідкладних проблемних питань, забезпечення виконання визначених законодавством функцій.

Занепокоєння викликає значний ріст кількості правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту, у тому числі на три чверті тих, що спричинили смерть потерпілих.

Привертає увагу збільшення кількості скоєних неповнолітніми правопорушень.

Стурбованість викликає зниження ефективності протидії правоохоронними органами області торгівлі людьми та злочинам у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, насамперед, пов’язаних з їх збутом.

Потребує покращення стан реалізації матеріалів та використання даних оперативно-технічних заходів у кримінальному провадженні оперативними підрозділами органів поліції та фіскальної служби.

Поряд з цим, як відзначив прокурор області, і в подальшому прокурорам необхідно зосередитись насамперед на вявленні зловживань під час використання бюджетних коштів, у сфері лісо- та надрокористування, у галузі земельних правовідносин та продовжувати наступальну роботу щодо протидії кримінальним правопорушенням з ознаками корупції.

На проблемних питаннях у роботі органів прокуратури акцентував увагу перший заступник прокурора області Микола Голомша та заступники прокурора області Ігор Топилко та Олег Гладкий.

Окремі керівники місцевих прокуратур та їх заступники надали пояснення щодо забезпечення належної роботи очолюваних колективів.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ternopillive@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої сторінки у Фейсбук.
Загрузка...

Loading...Далучайтесь до наших спільнот у соцмережах і будьте в курсі усіх актуальних новин Тернопілля!