В Тернопільській ОДА розповіли про основні досягнення ринку землі на Тернопільщині
Вт. 26 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

В Тернопільській ОДА розповіли про основні досягнення ринку землі на Тернопільщині

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
В Тернопільській ОДА сьогодні, 13 жовтня, відбувся прес-брифінг щодо основних досягнень ринку землі на Тернопільщині, значення для аграріїв, власників та держави, посилення захисту прав власників землі.
Ринок землі зробив усіх українських землевласників повноспроможними господарями землі. Загальна площа земель в Тернопільській області – 1046,20, з них в обробітку власників 39,7 %. Кількість с/г підприємств – 1114, з них здійснює діяльність 90%.
Скасування мораторію – це перевага не лише для землевласника і фермера, а й для кожного українця в цілому, бо мова йде про зростання економіки усієї держави й підвищення якості продукції.
У рамках ринку землі має бути завершено земельну децентралізацію. У результаті землі с/г призначення державної форми власності за межами населених пунктів стали власністю громад. Громади на місцях отримали у свою власність понад два мільйони гектарів землі, а також – можливість спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток і добробут.
На цей рік у державному бюджеті для с/г виробників передбачено 4,5 млрд грн підтримки.
Ці кошти спрямовуються на розвиток, зокрема, садівництва, тваринництва, картоплярства, с/г виробництва. Приміром, цього року на часткову компенсацію передбачено 1 млрд грн сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва.
Навесні 2021 року Уряд спростив механізм надання фінансової підтримки фермерським господарствам, позбавивши фермерів цілої низки непотрібних бюрократичних тяганин. На 170 % збільшено розмір субсидії новоутвореним фермерським господарствам.
Закон всіляко захищає інтереси власника: продавати землю дешевше від її номінальної вартості заборонено. До запуску ринку землі було удосконалено всі державні реєстри, що значно посилило захист даних та майнових прав.
Оскільки всі документи зараз можна перевірити та захистити онлайн, у рейдерів не має жодного шансу.
Завдяки цьому також зменшується кількість правопорушень та посилюється безпека в громаді.
До 1 січня 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 100 гектарів.

Джерело: Тернопіль НАЖИВО!
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)