В Тернополі проводять вертикальне озеленення парків
Чт. 24 Вересня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

В Тернополі проводять вертикальне озеленення парків

Джерело: Файне місто

“Вертикальне озеленення” – це металеві конструкції різних форм, на яких ростуть квіти. Про встановлення конструкцій розповідає Галина Гладенюк.

“Цього року ми вирішили прикрасити парки квітами. Вертикальне озеленення проводимо вперше. Ми замовили декілька елементів – арки, деревця, серця. Загалом по всіх парках Тернополя таких конструкцій налічується 34, у парку Національного відродження – 12. На клумбах та конструкціях висаджено 18 тисяч саджанців квітів”, – розповідає Галина Гладенюк.

Поливають квіти щодня , підживлюють. Рослини, які з тих чи інших причин не прижилися, видаляють, а на їхнє місце висаджують нові. Догляд за вертикальним озелененням має свою специфіку.

“Деякі в нас прижилися, а деякі ні, але постійно оновлюємо. На вертикальних конструкціях переважно петунії та сульфінії, а на клубмах – чорнобривці, синець, бегонія та інші рослини. На сьогодні доставляти елементи вертикального озеленення більше не будемо. Доглядати за такими конструкціями дещо складно. Придбали засоби для підживлення, а також спеціальне навісне обладнання для того, щоб поливати квіти. У спекотну пору поливання проводимо кожні два дні, а у дощову погоду – рідше”, – додає завідувачка парку.

Зазначимо також й те, що днями проводився конкурс на звання «Energy management Star» в рамках Європейського тижня сталої енергії за участі сектора енергоефективності управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради. Відповідно до результатів конкурсу, Тернопіль вийшов у фінал та отримав кошти для озеленення міста. Фахівцями відділу благоустрою  та екології було прийнято рішення в межах бюджету придбати кілька десятків саджанців декоративного винограду «Вічі». Виноград «Вічі» – деревоподібна ліана, яка вирощується виключно в декоративних цілях при вертикальному озелененні  будівель, альтанок, парканів.  Для висаджування винограду обрали локацію біля перголи в парку імені Тараса Шевченка.


Джерело: Файне містоОтримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)