В Україні вперше зібрали урожай, з якого виготовляють найдорожчу спецію - шафран
Чт. 28 Травня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

В Україні вперше зібрали урожай, з якого виготовляють найдорожчу спецію – шафран

krokusiПосіяли крокуси на Херсонщині, на ділянці площею півгектара. І зібрали лише півтора кілограма шафрану – здавалось би, зовсім мізерний врожай. Та на світовому ринку ціна одного кілограма цих спецій, залежно від якості сировини, становить від 2 до 12 тисяч євро.

Перше в Україні експериментальне поле вирощування крокусів створили кілька селянських господарств за підтримки міжнародних інвесторів із Канади та Америки. Шафран добувають із тичинок цих квітів, пише газета Експрес.

“Об’єднання з Каховського регіону, яке очолює жінка-підприємець Лариса Боден, висадило перші в Україні півтора гектара шафрану й уже зібрало перший урожай, – розповідає Сергій Потапов, менеджер із розвитку плодоовочевого проекту. – Інформація про експеримент та його успішне завершення поширилася областю, і вже приблизно 30 невеликих сімейних фермерських господарств на Півдні України хочуть теж вирощувати шафран”. Квіти, з яких отримують спецію, можуть рости на одному місці до п’яти років. Їм потрібно багато світла, тому висаджувати їх слід на відкритих ділянках. З одного гектара крокусів можна зібрати від чотирьох до 12 кілограмів шафрану. Це єдина в світі спеція, у якій вигідно тримати навіть фінансові заощадження, тому її прирівнюють до золота.
Загрузка...Loading...Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)