Вбережи, Боже, Тернопіль від «безцінного досвіду» Садового, про який теревенить Пастух
Сб. 29 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Вбережи, Боже, Тернопіль від «безцінного досвіду» Садового, про який теревенить Пастух

DSC_7364-copy
Мер Львова Андрій Садовий створює нову земельну «схему».

Тернопіль завішаний бордами політичних партій та обличчями їх кандидатів у мери. Така рекламна кампанія коштує недешево. Але на цьому тлі особливо масовою присутністю виділяється кандидат у мери Тернополя від “Самопомочі” Тарас Пастух. Звідки ж такі величезні кошти у скромного депутата? Чи не від лукавого? Тобто львівського патрона Садового?

_msz1437-copy
Львів’яни неодноразово виступали проти корупційних схем Садового.

Не випадково у своїй агітаційній діяльності Тарас Пастух всіляко пропагує досвід міського голови Львова й керівника “Самопомочі”. На його думку, діяльність Садового є прикладом для Тернополя. Про це Пастух заявив 2 жовтня в ефірі одного з телеканалів. При цьому нардеп, однак, не пояснив, який саме “досвід” має переймати Тернопіль. Бо деякі факти з бурхливої діяльності Андрія Івановича вражають. Наприклад, у 2007 році, за оцінкою Інституту міжнародної інформації, Садовий був визнаний ворогом преси. Тоді він опинився в одній компанії з одіозним Михайлом Добкіним. Причиною такого рішення журналістів став конфлікт міського очільника Львова з міською газетою “Ратуша”, яка послідовно викривала корупційні схеми, застосовувані керівництвом міської ради, зокрема, щодо відчуження комунального майна та землі. У відповідь виконком вдався до репресій і зупинив фінансування муніципального друкованого органу. Журналісти тоді оголосили голодування безпосередньо у… приймальні Садового!

Отож, невідомо, що має на увазі Тарас Пастух, говорячи про позитивний досвід щодо відкритості львівської влади. Незрозуміло також, який “досвід” Садового має на увазі Пастух у питаннях незаконних забудов і боротьби з корупцією. 28 вересня активістка ініціативи “Народна дія” Олеся Дацько заявила про 100 об’єктів незаконної забудови у м. Львів. Більшість цих забудов пов’язана із незаконним виділенням землі Львівською міської радою. Дійшло до того, що майже у центрі Львова без відповідних дозволів збудували багатоповерхівку, яку львів’яни назвали “Новою ратушою”.

Львів’яни навіть створили карту із незаконними забудовами у їхньому місті

Досі триває розслідування справи щодо незаконного привласнення 2,2 млн. грн. коштів громади Львова під час закупівлі комунальним підприємством ЛКП “Львівелектротранс” 22 вживаних трамваїв у Німеччині. Перевіркою прокуратури встановлено, що під час закупок через приватних посередників вартість кожної одиниці техніки зросла на 300 тис.грн. при номінальній вартості 140 тис.грн. Оборудка полягала у тому, що гроші з міського бюджету прокачали через фірму Андрія Федоренка, радника міського голови Львова. Прикметно, що у той же час Вінниця отримала безкоштовно 105 трамваїв у Швейцарії. Попри порушення кримінальної справи, Андрій Садовий продовжує стверджувати, що Федоренко — “чесна і порядна людина, яка служила на благо львівської громади”.

zabudovi-e1442502143115-copy
Незаконні забудови Львова.

Прокуратура Львівської області також викрила зловживань на загальну суму 50 млн. грн. у ході підготовки до Євро-2012. Цікаво, що збудований стадіон і оновлений аеропорт досі не введені в експлуатацію. З цієї причини ці об’єкти не можуть використовуватися повноцінно, а європейські авіакомпанії, зокрема Lufthansa, кілька разів відмовлялися виконувати рейси до Львова. Саме з причин корупційних зловживань посадовцями Садового компанія Wizzair припинила свої польоти з Львівського аеропорту. За фактами діяльності департаменту Євро-2012 Львівської міської ради порушено кілька кримінальних проваджень. Ідеться, зокрема, про розтрату на суму 24 млн. грн., яку вчинили посадовці Львівської міської ради в інтересах австрійської фірми ALPINE BAU GMBH.

Натомість уже більше року учасники АТО зі Львова не можуть отримати землі під індивідуальне будівництво. Львів’янка Наталія Смирнова розповідає, що її син служить у Національній гвардії України, починаючи з червня 2014 року і дотепер, він неодноразово перебував у зоні АТО в Дебальцевому, Слав’янську та інших гарячих точках, захищаючи Україну, однак за цей час його сім’ї так і не вдалося отримати обіцяну земельну ділянку для індивідуального будівництва. І такі приклади непоодинокі. Сім’ї учасників АТО та загиблих військових змушені об’єднуватися, аби домогтися від мерії Львова виділення належних їм земельних ділянок.

На тлі цього виконком Львівської міськради закупив для своїх потреб 10 мобільних комп’ютерів-планшетів SAMSUNG Galaxy Tab 3 Lite 7.0 8GB Black вартістю 21 тис. 702 грн. Як кажуть, no comments…

оксана Гончаренко
Загрузка...Loading...