Вчені показали, як Марс світиться в ультрафіолеті (фото, відео)
Нд. 23 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Вчені показали, як Марс світиться в ультрафіолеті (фото, відео)

Нові знімки Марса показали ультрафіолетове світіння в атмосфері.


 Завдяки новим фотографіям вдалося помітити динамічну поведінку планети. За допомогою даної технології вчені можуть зрозуміти, як вітри циркулюють на великих висотах, як протягом року змінюється кількість озону і формуються хмари над гігантськими марсіанськими вулканами. Зображення були отримані за допомогою ультрафіолетового спектрографа (IUVS) у рамках місії Maven , повідомляє НАСА .

За останні місяці були зроблені сотні кадрів в ультрафіолеті. Вони мають найкращий дозвіл з усіх, коли-небудь отриманих.

Вночі на Марсі скорочується кількість оксиду азоту (NO), що викликає легке світіння планети навіть при повній відсутності зовнішнього світу. Нічна частина атмосфери випромінює ультрафіолетове світло із-за хімічних реакцій, які відбуваються на денній стороні Марса. Ультрафіолетове світло Сонця руйнує молекули вуглекислого газу і азоту, і отримані атоми розносяться навколо планети висотними вітрами, які оточують її. На нічну сторону ці вітри приносять атоми на більш низьких висотах, де атоми азоту і кисню стикаються і утворюють молекули окису азоту. Отримана додаткова енергія випромінюється у вигляді ультрафіолетового світла.

Також цікаво, що коли на планету приходить весна, то на південній півкулі під дією водяної пари озон руйнується, тому накопичується озон в зимовій полярної області, де водяна пара замерзає. На зображеннях видно озон, що зберігається навесні, що показує, як глобальні вітри запобігають поширення парів води від іншої частини планети до зимових полярних областях.

Завдяки місії Maven також вдалося сфотографувати величезну хмару, яка утворилася над чотирма гігантськими вулканами Марса. Таки чином хмари формуються над гірськими хребтами на Землі.

Джерело: УкрМедіа
Загрузка...Loading...