Вчені виявили вид ос без крил, що жили на Землі 100 мільйонів років тому
Нд. 23 Лютого 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Вчені виявили вид ос без крил, що жили на Землі 100 мільйонів років тому

Дослідники ідентифікували паразитичних ос без крил, яким понад 100 мільйонів років. Всі зразки збереглися в бурштині, знайденому в М’янмі, розташованої в Азії.

Оси, названі Aptenoperissus burmanicus, вже вимерли. Наукові співробітники прийшли до висновку, що цей вид повзав по землі біля основи дерев, намагаючись знайти інше місце для відкладання яєць. “Коли я вперше подивився на це комаха, я поняття не мав, що це було”, – сказав Джордж Пойнар-молодший, почесний професор в коледжі науки в Університеті штату Орегон.

Комах виявили в М’янмі під час прогулянки по місту. До дослідникам підійшов продавець, і пізніше з’ясувалося, що всередині дорогоцінного каміння був справжній вид вимерлих ос, які жили на Землі близько 100 мільйонів років тому. «Антена в бурштині була схожа на мурашку, а товста частина живота більше схожа на таргана. Але обличчя виглядало майже як оса, і ми нарешті вирішили, що це має бути свого роду перетинчастокрилих “, – заявив автор дослідження.

Aptenoperissidae є частиною більш великого роду перетинчастокрилих, який включає в себе сучасних бджіл і ос. І в цій сім’ї представник є єдиним відомим екземпляром. Тим не менш, область, де було відновлено копалина, розташована в долині М’янми, де знайдено понад 200 видів. Фахівці продовжать дослідження для вивчення інших комах.

Джерело: УкрМедіа
Загрузка...Loading...