Вибори у Тернополі, як і належить, відбудуться 25 жовтня
Пт. 3 Квітня 2020

ТЕМИ ТИЖНЯ

Вибори у Тернополі, як і належить, відбудуться 25 жовтня

Жодних офіційних документів про перенесення місцевих виборів у Тернополі ухвалено так і не було. Отож, заяви окремих політиків щодо цієї теми не більше, ніж піар.

115488Нагадаємо, у вівторок, 20 жовтня, представники місцевої «Самопомочі» виявили у приміщенні видавництва «Терно-граф», яке друкувало виборчі бюлетені і вже передало їх до місцевої ТВК, кілька сотень «зайвих» бюлетенів. Дирекція видавництва відразу заявила, що планувала саме в цей день знищити браковані та зайві бюлетені, але представники «Самопомочі», а потім і міліція, що прибула на місце події, їм перешкодили.

Інцидент намагалися використати для піару «Самопомочі» та інших політичних сил. Від окремих політиків навіть звучали репліки про передрук бюлетенів і, навіть, про перенесення виборів. Проблему розглядала також Рада коаліції Верховної Ради України…

Однак, учора голова ЦВК Михайло Охендовський дав чітко зрозуміти, що вибори у Тернополі відбудуться, як і належить, 25 жовтня. На брифінгу він заявив, що «після того, як бюлетені надруковані, вони стають державним майном, що перебуває на балансах відповідних виборчих комісій. За їх друк сплачені кошти із держбюджету. Отож, якщо надруковані бюлетені відповідають вимогам тервиборчкому щодо форми і змісту, тоді жодних підстав для передруку бюлетенів немає.»

Підтвердив слова Михайла Охендовського і голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, який повідомив, що «вибори відбудуться 25 жовтня за будь-яких обставин. Жодні погодні чи політичні катаклізми не вплинуть на волевиявлення громадян.»

Координатор виборчих програм Громадської мережі «ОПОРА» в Тернопільській області Ігор Процик також вважає, що «підстав для скасування виборів у Тернополі немає. Такі підстави з’являться лише за умови, що на тій чи іншій виборчій дільниці виявиться більше бюлетенів, ніж має бути.» 

Отож, у неділю, 25 жовтня, тернополяни матимуть змогу прийти на виборчі дільниці і зробити свій вибір.
Загрузка...Loading...