Відділ ведення Державного реєстру виборців
Пт. 22 Жовтня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Державний реєстр виборців працює не тільки під час виборів, а постійно. Постійно оновлюються його дані, вносяться зміни до персональних даних виборців, вдосконалюються технології, створюється нове програмне забезпечення.

Скоро минає 6 років з моменту створення структури Державного реєстру виборців. Чотири роки працівники відділу ведення реєстру мали першу змогу працювати в «електронному списку виборців», створеному за новітніми передовими технологіями.

Однією з основних засад ведення реєстру є його постійність. На основі поданих в установленому порядку документів працівники відділу ведення Державного реєстру вносять зміни до персональних даних виборців, змінюють виборчу адресу, вносять нові записи про виборців, знищують кратні записи.

За час функціонування Державного реєстру виборців спеціалістами відділу ведення внесено зміни до 115525 записів про виборців, знищено 2731 кратних включень.

Найбільш достовірний результат дає безпосередня робота з виборцем. Так до відділу безпосередньо звернулось 1970 осіб, з них на включення – 520, щодо внесення змін до персональних даних – 1450 осіб. На жаль, висока активність громадян спостерігається виключно під час виборчого процесу.

Нагадаю, що кожен виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру щодо неправомірного включення (не включення) до реєстру себе чи інших осіб, записи про себе чи інших осіб, виправлення недостовірних відомостей реєстру щодо себе чи інших осіб. Також виборець має право отримувати інформацію про своє включення (не включення), отримувати на безоплатній основі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до реєстру, оскаржувати в установленому законом порядку рішення/дії чи бездіяльність органів реєстру.

Тому двері відділу ведення реєстру завжди відкриті для виборців.

Адреса незміна: м. Тернопіль, вул. Листопадова, 5 каб. 42; 44, тел. 22-03-83, 22-04-83, 25-07-95.

Віднедавна Державний реєстр виборців став на крок ближче до виборців. Кожен, хто має доступ до мережі Інтернет, може відвідати «особистий кабінет виборця». Цей програмний ресурс функціонує в тестовому режимі, на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) з метою отримання виборцем інформації про включення його до реєстру в будь-який час та в будь-якому місці. Для того, щоб отримати дану інформацію, необхідно правильно зареєструватися на вказаному ресурсі (згідно паспорта: прізвище, ім’я та по-батькові) і зробити відповідний запис. Через деякий час на вашу електронну адресу надійде відповідь.

На даний час через «особистий кабінет виборця» можна отримати лише інформацію стосовно включення чи не включення до Державного реєстру виборців. В разі не включення необхідно безпосередньо звернутись до органу ведення реєстру за своїм місцем реєстрації для включення до реєстру.

Хочу звернути особливу увагу громадян України, яким виповнилось 18 років. Як показує практика, ця категорія виборців є найчисленнішою в частині не включення до реєстру. Це пояснюється зміною місця проживання у зв’язку із навчанням. Проте, мабуть, кожен випускник школи зареєстрований в соціальних мережах, тобто має доступ до мережі Інтернет.

Отже, шановні виборці, не дивлячись на пору року, Державний реєстр виборців працює для вас завжди. Для того, щоб Ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)