Коли тернополянам чекати платіжок про сплату податку на нерухомість?
Нд. 5 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

Коли тернополянам чекати платіжок про сплату податку на нерухомість?

Перші платіжки для сплати податку на нерухомість, тернополяни отримають уже навесні. Їм дадуть 60 днів для того, щоб заплатити вказану суму, а інакше уряд розробить спеціальну систему штрафів.

nedvizhimostЗгідно з угодою про асоціацію з Євросоюзом, Україна зобов’язується привести своє законодавство у відповідність до європейських норм. І одни з найважливіши факторів повноцінної співпраці з ЄС – введення податку на нерухоме майно громадян, пише Market Корупція.

Аналогічна вимога була і у МВФ, для надання кредитних коштів. За рахунок податку на нерухомість кожне українське місто зможе самостійно заробляти гроші в свій бюджет. Тобто, держава буде пропорційно виділяти кошти для областей, а на місцях цими фінансами розпорядяться відповідно до потреб. Усі податки також ітимуть безпосередньо до міського бюджету.
За рахунок податку на нерухомість українська влада планує суттєво збільшити суму фінансових коштів, в бюджеті того чи іншого міста.
У 2015 році кожна область прийняла процентну ставку щодо податку на нерухомість, відповідно до потреб міста. Десь процентну ставку встановлювали з урахуванням інтересів громадян, а десь тільки з урахуванням того, скільки коштів можна буде повернути до міського бюджету.
У 2016 році до Податкового кодексу були внесені деякі зміни, які частково торкнулися і податку на нерухомість. Головне, звернути увагу на три основні пункти.
По-перше, уряд вирішив скасувати неоподатковувану пільгу. Відтепер податок повинні платити ті, у кого площа квартир перевищує 60 квадратних метрів, а будинків – 120 квадратних метрів. Тобто, уряд зробив так, що податок на нерухомість будуть платити абсолютно всі. До того ж існує додаткове податкове навантаження. Якщо площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а будинку – 500 квадратних метрів, то заплатити доведеться додатково 25 тисяч гривень на рік.
По-друге, ставку податку дещо змінили. Тепер вона становить 3% від мінімальної зарплати.
По-третє, податок також поширюється на нерухоме нежитлове майно.
Ще є одна особливість, яка стосується права власності на нерухомість. Якщо квартира площею 100 квадратних метрів приватизована на двох осіб, то вони не будуть платити податок на нерухомість, тобто площа буде розділена на двох.
Варто звернути увагу, що податок на нерухомість не тільки поповнює міський бюджет. Є у нього і дещо інша мета, про яку розповідають експерти:
«Крім того, що податок на нерухомість в ЄС вирішує проблему наповнення місцевих бюджетів, він вирішує і проблему стимулювання функціонування ринку вторинного житла. Податок на нерухомість – це метод економічного примусу.

Якщо людина в похилому віці залишилася одна у великій квартирі або будинку, то податок на нерухомість, як би його стимулює подумати і продати велику квартиру або будинок і купити менше. При цьому нові сім’ї, які перебувають на стадії зростання, якраз мають можливість купити вторинне житло, і тим самим подумати про своє майбутнє. Ніхто не змушує силою літню людину продавати свою квартиру, але податок його стимулює це робити, і тим самим йде кругообіг нерухомості. Не можеш платити податок, перепродавай нерухомість і плати менше».


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)