«Я все своє свідоме життя пишався тим, що народився у «День Бандери», – Сергій Надал
Ср. 1 Грудня 2021

ТЕМИ ТИЖНЯ

gazpostach

«Я все своє свідоме життя пишався тим, що народився у «День Бандери», – Сергій Надал

nadal1

Прах провідника Організації Українських націоналістів має бути в Україні, вважає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Міський голова Тернополя пишається, що народився в один день зі Степаном Бандерою.

­— Я все своє свідоме життя пишався тим, що народився у «День Бандери» – 1 січня. Ця дата для мене асоціюється не так з Новим Роком, як саме з Степаном Бандерою. 1 січня, коли більшість українців відпочиває після зустрічі Нового Року, я маю правило – відзначати не лише свій день народження, а й «День Бандери». Переконаний, що 1 січня має бути визнано офіційним святковим днем в Україні під назвою «День Бандери», — зазначив Сергій Надал.

– Що для Вас особисто, як націоналіста, означає особа Степана Бандери?

– По-перше, Бандера – це Провідник. Провідник українських націоналістів, Провідник української нації. По-друге, Бандера – це Символ. Символ боротьби за українську державність, Символ бійців за українську державність. Символ самої Української Держави.

В історії України було три рівнозначних людини, яких можна назвати батьками української нації: Гетьман Мазепа, Тарас Шевченко та Степан Бандера. Мазепа на весь світ показав, що українці – окремий народ, який готовий вмирати за свою державу. Шевченко на весь світ показав, що український народ має свою багату мову, культуру та духовність. Бандера показав всьому світу, що українці є справжньою нацією, яка не може жити без держави. Показово, що українців, які не цуралися своєї нації і боролися за свою державність наші вороги називали трьома епітетами: «мазепинці», «тарасівці» та «бандерівці». Тому значення Степана Бандери для українців та України можна порівняти лише зі значенням Шевченка та Мазепи. Українці – це «мазепинці», «тарасівці» та «бандерівці» і ми маємо цим пишатися.

– Окрім офіційного відзначення «Дні Бандери», що найперше має зробити українська влада для возвеличення імені Степана Бандери?

– Українська влада має ініціювати процес перепоховання Степана Бандери в Україні. Свого часу, прах Тараса Шевченка перепоховали у Каневі і українці мають «Тарасову гору» – один із символів України, де можуть вклонитися могилі Великого Тараса. Переконаний, що в Україні має бути «Степанова Гора» – місце для паломництва всіх українців. Однак, цей процес має почати не партії, окремі особи чи навіть регіони, а саме офіційна українська влада, яка представляє усю націю. Бандера боровся і помер за державу Україна і ця держава має вшанувати його на офіційному рівні. Безумовно, що до процесу перепоховання долучаться всі бажаючи, але офіційно оголосити про це треба на офіційному рівні.

– Однак, колись родичі Степана Бандери заявляли, що проти його перепоховання в Україні?

– Ні це не правда. Свого часу таку інформацію активно поширювали російські і підконтрольні Януковичу українські ЗМІ. Насправді, внук Степана Бандери, якого теж звуть Степаном, офіційно заявляв у 2010 році, що його дід буде перепохований в Україні, але за однієї умови, яка є принциповою для всієї родини: перепоховання Бандери повинно сприяти консолідації українського суспільства, а не його розколу. У 2015 році особа Степана Бандери стала символом єдиної України, символом українських героїв, які воюють на Донбасі. Сьогодні «бандерівці» живуть не лише у Львові чи Тернополі, а й у Краматорську і Сєвєродонецьку. Навіть більше, як показують останні соціологічні дослідження більше 75 % українців позитивно сприймають, коли їх називають «бандерівцями». Тобто головна і єдина умова родини Бандери для перепоховання успішно виконана українським народом.

– Чи відомо Вам скільки буде коштувати перепоховання Бандери в Україні?

– Ця цифра відома. Ще у 2019 році львівський історик Микола Посівнич оцінив, що перенесення праху Степана Бандери з Німеччини (Мюнхен) в Україну коштуватиме 10 тисяч євро. Повірте, для такої справи українці б за годину зібрали набагато більші кошти.

– Яка Ваша думка, де саме має бути перепохована Степана Бандеру?

– Повірте, це не важливо. Головне, щоб прах провідника Бандери лежав в українській землі. Степана Бандеру можуть перепоховати за українською традицією в його рідному селі Старий Угринів. До речі місцева громада ще у 2008 році звернулася з таким проханням до української влади. Прах Бандери можуть перепоховати й у столиці України Києві, де потенційно можна відкрити цілий пантеон «Героїв України», де будуть перепоховані зокрема Симон Петлюра та Євген Коновалець.

– Що ви зі свого боку будете робити, щоб в Україні з’явилася «Степанова гора»?

– Як мер Тернополя я буду просувати цю ідею через Асоціацію міст України, щоб потреба в перепохованні Степана Бандери в Україні стала спільною позицією цієї авторитетної організації. Як представник ВО «Свобода» зроблю все можливе, щоб мої колеги народні депутати зареєстрували закон про перепоховання Степана Бандери у Верховній Раді. Я впевнений, що якщо не цей склад, то наступний точно проголосує за цей закон конституційною більшістю. І як людина, я всіма силами буду популяризувати цю ідею у суспільстві. Я вірю, що вже дуже скоро сотні тисяч українців будуть саме 1 січня з’їжджатися на «Степанову гору», щоб віддати шану провіднику Бандері.


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)